Kilis Örnek Genç Basın Haberleri | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Kilis Örnek Genç Basın Haberleri


kilis-ornek-genc-hudelli-bas

Örnek Genç Konferansına Büyük İlgi

 

Fatih Medreseleri tarafından icra edilen Örnek Genç Konferansına yoğun ilgi gösterildi.

 

Kilis’te ilk olarak gerçekleştirilen ve Fatih Medreseleri tarafından icra edilen Örnek Genç Konferansı, Pazar günü saat 12.00’de Nazar Düğün Salonunda gerçekleştirildi.

Fatih Medreseleri Kilis Şubesi tarafından organize edilen bu program ile halkın karşısına çıkan yöneticiler, İstanbul’dan iştirak eden Merkez Yönetim Kurulu üyeleri Reşit Kazancı ve Selim Ulusal hocaların desteği ile çalışmaları hakkında davetlileri bilgilendirdiler.

Sunumunu Fatih Medreseleri Yönetim Kurulu Üyesi ve Gaziantep Bölge Sorumlusu Mehmet Eyvaz Hoca’nın yaptığı konferansın fasılalarla tekerrür ettirilmesi dileğinde bulunuldu.

Kilis’te hizmete başladıklarından bu yana yetiştirilen öğrenci lerin, birbirinden güzel sunumları programa renk kattı ve verilen mesajlarla yeni yetişen gençlerin Kur’an nuruyla yollarının aydınlatılması hakkında ince mesajlar verildi.

Kilis Fatih Medresesinde yetiştirilen 4 yaş, 4 ay ve 4 gün grubundaki mini öğrencilerin okudukları aşr-i şeriflerle verdikleri bilgiler, büyükleri bile şaşırttı.

Fatih Medreseleri Kilis Şubesi tarafından kadın erkek ayrımı yapılmaksızın her yaş ve tahsil derecesinde olup, kendi dini ile kitabını öğrenmek isteyenlerin tümüne hizmet verildiğini ve kayıtların sürekli açık tutulduğunu belirttiler.

 

 

HABER LİNKİ: http://hududeli.net/haber_detay.asp?haberID=1450

 

Yorum yapın