2015'te 2 Dev Proje Geliyor | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

2015’te 2 Dev Proje Geliyor


Fatih Medreseleri 1986 yılında Fatih Çarşamba’da faaliyetlerine başlayarak, günümüze kadar binlerce Hafız, yüzlerce hoca yetiştirmiştir. Yanı sıra Cemaatimiz içinde 4 yaş 4 ay 4 günlük iken başlayan Osmanlı eğitim sistemini ilk olarak Medreselerimizde yaygınlaştırarak tüm camiamıza öncü bir çalışmaya imza atmıştır.

Yapılan dev projelerimize kısaca bir göz atalım;

2009 yılında Türkiye Geneli 40 grup olmak üzere 400 kişi ile Emri Bil Maruf çalışması başlatılmıştır ve bu çalışmanın neticesinde Efendi Hazretlerimizin himmeti ve Rabbimizin vermiş olduğu bereket ile her sene kişi ve grup sayıları çoğaltılarak dünya açılımı yapılmıştır.

2010 yılında Türkiye açılımı yapılarak, tüm illerimize Medrese ve mescitler açılmaya başlanmıştır. Vazifelendirilen her hoca yalnız bırakılmamış her türlü desteklenmiştir. Bu çalışma neticesinde ise Türkiye geneli binlerce hafız yetiştirilmiş ve milyonlarca kişiye Efendi Hazretlerimiz (k.s.) tanıtılmış ve yüzlerce ihvan kardeşimiz kazanılmıştır.

Yapılan bu dev çalışmanın yanı sıra 2010 yılından itibaren merasimlerimiz, sohbetlerimiz icazetlerimiz vb. Medrese içi faaliyetlerimiz sadece mescit ve camiiler içerisinde değil, spor salonları, konferans salonları vb. binlerce kişi alma kapasitesi olan geniş mekânlarda yaygın olarak yapılmaya başlanmıştır.

2011 yılında Tüm Türkiye’de alt tabanını gençlerin oluşturduğu Örnek Genç konferansları yapılmıştır. Gençleri şuurlandırma ve gençliği bulunduğu buhrandan kurtarmak, Fatih Sultan Mehmet Han ve Musab Bin Umeyr gibi gençler yetiştirebilmek için başlatılan bu projede genç hoca kardeşlerimiz tüm Türkiye’yi gruplar halinde il il gezerek halkımıza Musab Bin Umeyr (r.a.) ve Fatih Sultan Mehmet Han Hazretlerinin hayatlarından sunumlar yapmışlardır.

Aynı sene içerisinde, Hoca kadromuz tarafından hazırlanan anayasa taslak çalışmamız TBMM anayasa komisyonuna sunulmuştur.

2012 yılında Abdi İpekçi Arena’da “Türkiye Hafızına Sahip Çıkıyor” programı düzenleyerek eserler değil şaheserler yetiştirdiğini kanıtlamıştır.

Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan, hepsi birbirinden farklı kişilik ve özelliklere sahip olan yavrularımızın en güzel şekilde Kur’an-ı Kerim’i hıfz etmelerini sağlamış ve bu kutsal vazifeyi başarıyla tamamlayan genç hafızlarımızı ve ebeveynlerini taltif etmek ve bu yola gönül vermiş daha nice yavrulara bu mukaddes hafızlık vazifesini sevdirmek ve teşvik etmek amacıyla daha geniş kitlelere ulaşabilmek ve “Hafızlık” sisteminin bitmediğini ve bu nurlu yolun kıyamet sabahına kadar devam edeceğinin şuurunu halkımıza verebilmek amacıyla böyle büyük bir organizasyon tertip edilmiştir.

Yapılan bu dev icazet merasiminin yanı sıra bizzat Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi’nin hatiplik yaptığı her ay farklı gündem konularıyla İstanbul’un 6 ilçesinde gerçekleştirilecek olan Hayat dersi konferansları başlatılmıştır.

2013 yılında Türkiye geneli tüm illerimizde Genç Hocalarımız ve henüz yaşları 9-10 olan öğrencilerimiz 10 konu üzerinde sunumlar yaparak konferans vermişlerdir. Etap etap Türkiye genelinde yapılan bu çalışma neticesinde İstanbul Ataköy’de bulunan Yaklaşık 15 bin kişilik bir kapasiteye sahip olan Sinan Erdem Spor Salonunda Final yapılarak dev bir çalışmanın daha altına imza atılmıştır.

2014 yılında “Çift Diplomalı Nesiller Yetiştiriyoruz” projesiyle birlikte Efendi Özel Eğitim Kurumları açılmıştır.

Efendi Eğitim Kurumları açılmasındaki amaç ise; yavrularımızı Allah ve Peygamber sevgisi ile dini değerlerine haiz, Kur’an’ını bilen, anne babaya karşı saygılı, vatanına, milletine, mukaddes emanetlerine sahip çıkacak ahlaklı gençleri yetiştirmektir. Yavrularımız kabiliyetlerine göre Hafızlık yapabilecekleri ve ilkokul diplomalarını alabilecekleri Çift Diplomalı Nesiller yetiştirmektir.

175 şubesiyle tüm Türkiye’de çalışmalarına devam eden Fatih Medreseleri İstanbul da içerisinde Mescidin, Konferans salonlarının, toplantı salonlarının, kültür merkezinin, büroların, ofislerin ve Medresenin bulunduğu Fatih Medreseleri Genel Merkez binasını faaliyete geçirmiştir, şükürler olsun.

Kurulduğu günden beri öncü ve örnek çalışmalarına devam eden Fatih Medreseleri 2015 yılına ise 1 değil 2 dev proje ile girmeye hazırlanıyor.

1 Ocak Perşembe Günü açıklanacak olan bu projeden etkilenmeyecek kimse yok.

Gencinden yaşlısına bu projeler herkesi ilgilendiriyor.

1 Ocak Perşembe gününü bekleyin….

 

Yorum yapın
  1. gafur teyyar diyorki;

   adamlar durmadan yorulmadan çalışmalarına devam ediyor. başkalarıda olduğu yerde sayıyor

  2. REMZİ YIKAR diyorki;

   BU UĞURDA YOLLARINI AÇ YARABBİ

  3. GÖKAN diyorki;

   MAŞALLAH

  4. BURHAN diyorki;

   HELAL OLSUN ADAMLARA