Abdulmetin Balkanlıoğlu hoca tarafından atfedilen ifadelere Cevap | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Abdulmetin Balkanlıoğlu hoca tarafından atfedilen ifadelere Cevap


Allah’ın rahmet ve bereketi, Peygamberimizin şefkat ve muhabbeti, sultanımızın himmet teveccüh ve duası Müslümanları kardeş olarak görenlere, yüce davaya hizmet edenlere, ihvanları bölmeyenlerin üzerine olsun.

Büyük bir sevinç ve merakla İddef’in düzenlemiş olduğu “Ümmetin Renkleri” adlı programa bir katılımcı olarak iştirak ettim.

Gördüklerimi yazdım. Takdir edilecek çalışmaları takdir, hatırlatılması gereken yerlere dikkat çekmeye çalıştım. Amacım eksik görmek değil daha güzelini ortaya çıkarmak.
Dikkat edilecek konulardan birini de hocamıza yazmıştım. O hoca ki, kendisini sarsılmayan çınar taşmayan bahri umman düşündüğüm biriydi, fakat yanılmışım. Meğer ince bir fidan, kuruyan bir havuz imiş.

Samimi konuşmadan bahsediliyor. Konuşmanızda ne bir samimiyet ne tesir ne de feyz göremedim.
Etrafındaki insanların sıkıldığını aralarında konuşmaya başladıklarını yavaş yavaş salonu terk ettiklerini gördüm. Patır patır milletin döküldüğünü görmeseydiniz konuşmaya devam ederdiniz hocam.

Ufak bir eleştiri de Efendinin ihvanına yakıştırdığınız ifadeler seviyenizi ve kalitenizi açıkça ortaya koymaktadır. Şükürler olsun bizim içimizde sultanımız ve ihvanımıza karşı derin sevgi, gözümüzde onların muhabbeti vardır.

Her zaman yapıcı olan bizler ihvanımızla kaynaşmak için ne çalışmalar ne büyük fedakârlıklar yaptığımızı çok iyi bilirsiniz.

Gece gündüz demeden dünya girdabına terkedilen, cehennem ateşine sevk edilen nice yavrularımıza gençlerimize büyüklerimize dinimizin hükümlerini yüce kitabımızı sevgili Peygamberimizin sünnetlerini ve sultanımızın ideallerini öğretmeye sevdirmeye yaşamaya ve yaşatmaya çalışıyoruz.

Seneler önce sizin ifadenizle biz her ne kadar havadan (kürsüden) anlatsak da siz kara harekatı (medrese eğitimi) olmadan bu iş olmaz diyen sizsiniz ve biz hala bu işi yapıyoruz elhamdülillah.

Bildiğim kadarıyla rahmet ve şefaat sahibi Efendimiz, himmet ve dua sahibi sultanımız ki biz her zerremizle O’nun hizmetindeyiz. Büyük çalışmaların sunulduğu hangi programlarda sadece bir konuğa bir saat konuşma verilmiştir Allah aşkına.

Küçük bir eleştiriyi veya hatırlatmayı fitne olarak görmeniz uygun olmadı hocam.

Çukur deyince aklıma sultanlar sultanının biricik sevgili damadı kıymetli Hızır hocamız geldi. O çukur bostanda vazifesini tamamladı. Ondan sonra bizleri yetiştiren kıymetli hocam sultanımız tarafından bu çukur bostan camiine vazifelendirildi. Bizim Sultanımızın çukuru orası. Senin Necip Fazıl’ın çukuru neredeyse ben bilemem. Her kuş kendi ağacında öter.
Bizim kalite düzeyimizi de sultanımız belirler. Bizi nereye koyarsa biz her yere razıyız. O yüce sultanın çizmiş olduğu yolda vazifemizi yerine getirerek ilerlemeye çalışıyoruz. Kimsenin sırtına, başına basmadan Müslümanlara iftira ve kin nefret kusmadan kapımıza hizmet ederiz. İhvanımızı kesinlikle melun sıfatına düşürmeden, sultanımızın kalbinde gönlünde bir mekan tutmaya çalışırız. Vesselâm

İLGİLİ HABERLER;

http://www.fatihmedreseleri.com/duyurular/mehmet-akdemir-hoca-iddefin-ankara-programini-degerlendirdi.html

Yorum yapın