Ahh! Başbakanım Seni Daha Birinci Adamların Dinlemiyor | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Ahh! Başbakanım Seni Daha Birinci Adamların Dinlemiyor


Fatih Medreseleri, 06 Temmuz 2013 Cumartesi günü saat 18.00’da Sinan Erdem Spor Salonu’nda “Türkiye Hatibini Seçiyor” programını Elhamdülillah, büyük bir katılımla gerçekleştirmiş oldu. Fatih Medreseleri olarak programa emeği geçen ve katılan herkese çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca rahatsızlık veren bir hususu da kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz.

 

HALKIMIZ DAVETE İCABET ETTİ YA DEVLET ERKÂNIMIZ?

 

Programa davet edilen halkımız, davete icabet ederken, özel olarak davet edilmelerine rağmen devlet erkânından programa katılan olmamıştır.

 

Fatih Medreseleri Heyet Kurulu Üyelerinden bazı Hoca arkadaşlarımız, Türkiye Hatibini Seçiyor programına davet kapsamında Ankara’ya giderek, Meclis grup toplantısına katılmış, daha sonra da ulaşabildikleri tüm bakanları tek tek davet etmişlerdi. Ardından Sayın Başbakanımızla görüşen arkadaşlarımız, Başbakanı davet ettiklerinde, Sayın Başbakanımız; “ O tarihte yurtdışında olacağım. Ancak Başbakan yardımcım olan Bekir Bozdağ Beyi göndereceğim.” diyerek söz vermişti.  Ancak Başbakana yakınlığı ile bilinen Sayın Bekir Bozdağ, programa katılmayarak Başbakanın sözünü yere düşürmüş oldu. Programa katılmaması bir yana gelemeyeceğini bildirmemesi ise bizleri oldukça rencide etmiştir. Devletin en üst kademesinde görev alan, Bekir Bey’in bu tutumu, ne kendisine nede bulunduğu makama yakışır bir hareket olmamıştır. Ayrıca Başbakan yardımcısı Bekir Bozdağ Bey’in gelemeyeceğini beyan eden telgrafı önce postaya vermesi ve ardından da geri çekmesi akıllarda soru işaretleri bırakmıştır.

 

ACABA KUR’AN’DAN VE HAFIZLARDAN RAHATSIZLIK MI DUYULUYOR?

 

Kur’an eğitimi veren ve binlerce hafız yetiştiren Fatih Medreseleri gibi saygın bir eğitim kurumuna karşı yapılan bu tepkili davranışın altında yatan nedenleri, açıkçası çok merak ediyoruz. Başta Bekir Bey olmak üzere, davet edilen diğer tüm devlet yetkililerimiz, bu organizasyona neden katılmadıklarını kamuoyu nezdinde açıklarlalarsa seviniriz. Kur’an-ı ve hafızlığı tanıtarak, halka sevdirmeyi amaç edinen bu tür programlardan eğer bir rahatsızlık duyuyorlarsa bunu bilmek isteriz. Bunu bilmek elbette ki en doğal hakkımız. Eğer gelmeme nedenlerini öğrenirsek, bundan sonraki programlarımıza davet ederken, daha dikkatli olmaya çalışırız.

 

Açıkçası devlet erkânından kimsenin gelmeyişine üzülmedik. Bu program, şerre hizmet için yapılmadı. Bu program, Kur’an’ı, Allah (c.c.) ve Peygamberi (s.a.v.) sevdirmek için yapıldı. Asıl üzülmesi gerekenler, davet edildiği halde bu programa gelmeyenlerdir.  Hiçbir mazereti olmadığı halde programa gelmeyenler, gerçekten üzülmelidir. Allah’ın (c.c.) razı olmadığı organizasyonlarla, statların ve salonların hınca hınç dolduğu şu zamanda Kur’an’a hizmet eden bu tür programlara katılmamak büyük bir gaflettir. Kur’an’a sahip çıkmamanın bedeli ağır olur! Kim Kur’an’a sahip çıkar, Allah’ta (c.c.) ona sahip çıkar. Kim ki yüz çevirir, sahipsiz kalır ve helak olur.

 

TAKDİR HALKIMIZIN

 

Yaşanan bu olay bize gösterdi ki, verilen sözler yerine getirilmiyor. Bir Başbakanın verdiği söz yere düşüyorsa, Fatih Medreseleri olarak bizler, diyecek bir söz bulamıyoruz. Devletin zirvesi, verdiği sözü tutmuyorsa, varın gerisini siz düşünün.

 

Son olarak, davetimize icabet edip, bizleri yalnız bırakmayan ve Sinan Erdem Spor salonunu dolduran binlerce seyircimize tekrar tekrar teşekkür ediyoruz. Böylesi kıymetli bir merasime özel olarak davet edilmelerine rağmen katılmayan devlet erkânımızı da kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

 

 

 

193808072013

Yorum yapın
    1. BAHATTİN diyorki;

      yüce ALLAH insana makamı mevkiyi ve zenginliği birer imtihan olarak verir.bakalım iyiyemi kullanacak yoksa şerremi.ama eninde sonunda her şeyin bir sonu var.ve ALLAH katında her şeyin bir hesabı var.sizin küçük gördüğünüz ALLAH katında çok büyüktür. sizin büyük gördüğünüz ALLAH katında çok küçüktür.bu fitne ve fesadın bol olduğu bir zamanda, KENDİLERİNİ ALLAH YOLUNA ADAYAN daha ağzı süt kokan HAFIZ yavruların, çiçeği burnunda gençliğinin baharında GENÇ HOCALARININ MERASİMİNE KATILMAYAN DEVLET ERKANININ BU HAREKETİ MANİDARDIR.