Bitlis Örnek Genç Konferansı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Bitlis Örnek Genç Konferansı


sdc13175

Fatih Medreseleri Bitlis – Tatvan Örnek Genç Konferansımız 25.12.2011 Pazar günü Tatvan Konferans Salonu’nda her tarafın beyaza büründüğü bir günde gerçekleşti. Konferans kelamların en güzeli Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Devamında Resul Kaynar hocamızın dünyaya başı boş gelinmediği ve gençliğimize sahip çıkılması gerektiği hususundaki açılış konuşması oldu.

 

Küçük yavrularımızın dinimizin temel konuları hakkındaki sunumları, Çanakkale şiir, kürtçe mevlit ve Arapçasını da okuyarak Türkçe’ye çevirim yapıp ayet ve hadis mealleriyle çok hoş anlar yaşandı.

 

Toplantı konumuz üzerine hazırlanan genç hoca kardeşlerimiz daha genç yaşta İslam’a büyük hizmetleri olan Musab bin Umeyr ve Fatih Sultan Mehmet Han hazretlerinin hayatlarını anlatıldı.

 

Akıcı geçen programımız Fatih Medreseleri Diyarbakır, Gaziantep’ten gelen hocalarımızın tebrik konuşmaları ve heyet kuruludan Selim Ulusal hocamızın günün anlam ve öneminden bahseden konuşmasıyla tamamlanmış oldu.

 

Fatih Medreseleri Van Bölge sorumlumuz Ahmet Özcan hocamız henüz Tatvan şubesi açılalı iki ay olmasına rağmen gösterdiği gayret ve azminden dolayı merasime katılan hocalarımız ve katılan cemaatimiz tarafından tebrik edilmiştir.

 

 

 

Yorum yapın