Bize Her Gün Değişen Değil Her Gün Gelişen Adam Lazım | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Bize Her Gün Değişen Değil Her Gün Gelişen Adam Lazım


İSMAİLAĞA VAKFI’NIN AÇIKLAMASI BİZİ ŞOKE ETTİ

Geçtiğimiz hafta sonu Sakarya’nın Karasu ilçesi halk plajına giderek, hiçbir menfaat beklemeden sadece Allah rızasını kastederek İstanbul’dan kalkıp giden ve orada denize girip güneşlenen kadınlara kapanmaları doğrultusunda tatlı ikazlarını yapan ve “Allah ve Resulünün istediği Hanımefendi” isimli, özenle hazırlanmış broşürler dağıtan ve günah içinde olan o insanların dinle, imanla tanışmaları, Allah ve Peygamberle barışık bir hayat sürmeleri için Emri Bil Maruf yapan, cemaatimizin gayretli ve cesaretli hocalarının bu çalışması ertesi gün hiçbir dini hassasiyet taşımayan ve yeryüzünde çirkinlik ve fuhşiyatın yayılması için gayret eden malum medya organları tarafından “Dinci baskı” adı altında manşetleştirilerek hocalarımız sanki kötü bir şey yapıyormuş gibi haberler yapılmıştı…

Rabbimizin Kur’an-ı Kerim de; “Onlar ki yeryüzünde çirkinlik fuhşiyatın yayılmasını severler” buyurarak bize haber verdiği malum medyanın provokatörlerinin hocalarımızın Emri Bil Maruf çalışmalarının “Dinci Baskı” diye haberleştirmeleri bizim için çok anormal ve beklenmedik bir durum değildi.

İsmailağa Cami İlim ve Hizmet Vakfı sitesinde yayınlandığı, ilave ve eksiltme yapmadan aynı kendi ifadelerini aktardığımız;

Sakarya’nın karasu ilçesindeki halk plajında geçen hafta sonu cübbeli ve sarıklı kişilerin güneşlenen kadınlara “kapanın” diye telkinlerde bulunarak, “Allah’ın ve Resulünün istediği Hanımefendi” başlıklı broşürleri dağıtan kişiler İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı görevlisi değildir. Bu kişilerin yaptığı Emri Bil Maruf çalışması kendi şahsi faaliyetlerindendir.

Açıklamaları doğrusu bizleri şoke etti.

Zoru görünce adamı yarı yolda bırakanları çok gördük. Ama daha ortada zor diye bir şey yokken sadece bir manşete boyun eğerek kendi elemanını, Camiasının hocasını, sanki suç işliyorlarmış gibi yaptıkları Emri Bil Marufun bizimle alakası yoktur, tanımıyoruz, bizimle bir bağlantısı yoktur türünden açıklamalarla adamı yolda bırakanları ise yeni görüyoruz.

Adeta korku kalplerine içirilmiş bu tiplere, sadece Allah için Emri Bil Maruf yapan hocalarını ayıplayan, dışlayan, sanki kötü bir şey yapıyorlarmış da onlardan biz ayrıyız görüntüsünü çizmek isteyen bu kişilere merhum kıymetli siyasetçinin şu ifadeleriyle cevap vermek istiyoruz: “Davaya inanmayanla yola çıkmayın. Yoksa davayı da satar, yolu da satar, yolcuyu da satar.”

Yorum yapın
    1. Anonim diyorki;

      Uyarici bir yadi..tebrikler