Cemaat İçi Derin Yapılanma (4) | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Cemaat İçi Derin Yapılanma (4)


İSMAİLAĞA CEMAATİNİ PASİVİZE ETMEK İSTİYORLAR

 

Önceki yazılarda bahsi geçen hadiseler, derin yapının İsmailağa Cemaatinde birlik ve beraberlik istemediğini bizlere açıkça göstermektedir. İşlenen cinayetler, kışkırtıcı eylemler ve engelleme girişimleri hep bu birliği bozmak için yapılan faaliyetlerdir. İsmailağa Cemaatinin içine sızmış derin yapılanma, sürekli karmaşa ortamı oluşturarak, cemaatin gücünü kırmak ve itibarını yok etmek istemektedir. Ayrıca cemaatimizin sünnete uygun giyim tarzını, yeri geldiği zaman kötü emellerine ulaşmak için kullanmaktan da geri durmamaktadırlar.

 

 

Derin yapılanma, güçlü ve aktif bir İsmailağa Cemaatinin varlığını istememektedir. Hızır Ali Hoca Efendi’nin ve Bayram Ali Hoca Efendi’nin şehadeti, Efendi Hazretleri’mizin (k.s.) ödül törenine yönelik engelleme operasyonu, hep cemaati pasivize etme girişimleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

CEMAATE YÖNELİK BOZGUNCU EYLEMLER YAŞANANLARLA SINIRLI DEĞİL

 

Cemaatimize yönelik yapılan provokasyonlar, elbette ki yaşanan hadiselerle sınırlı değil. Aynı engelleme çalışmaları, bugünde devam etmektedir. Bunun en yakın örneğini geçtiğimiz günlerde hep beraber yaşadık. Derin yapılanma, Fatih Medreselerinin organize ettiği “Türkiye Hatibini Seçiyor” programına engel olmak için var gücüyle çalıştı ancak bunda başarı sağlayamadı. Gerçi fitne yolu ile devlet erkânının katılımına engel olarak kısmi bir başarı elde etmiş oldular. Ancak halkın yüksek teveccüh göstererek Sinan Erdem Spor salonunu doldurması, camiamız adına daha önemliydi. Bunu başarmış olmak, tüm olumsuzlukları örtmeye yetti.

 

BAŞARIYI HAZMEDEMEYEN UŞAKLAR

 

Fatih Medreseleri, kurulduğu 1986 yılından beri tüm çalışmalarında büyük bir başarı elde etmiştir. Derin yapı, bu başarıdan rahatsız olmaktadır. Uşaklık edenlerde de aynı rahatsızlık görülmektedir. Küfre aşikâr hizmet eden birinci gruba dâhil olanların rahatsızlık duymasını anlayabiliyoruz. Peki ya uşaklık edenler neden rahatsız? Sorunun cevabı kısa ve net. Elde edemedikleri başarının hazımsızlığı ile ortaya çıkan kıskançlık. Cemaat içindeki tefrikaya uşaklık edenlerin halini kısaca üç merhale ile özetleyebiliriz. Başarısızlık, hazımsızlık ve hasede dönüşen kıskançlık.

 

TÜRKİYE HATİBİNİ SEÇİYOR PROGRAMINA NEDEN ENGEL OLMAK İSTEDİLER?

 

Fatih Medreselerinin başarılarını hazmedemeyen derin yapının organizatörleri ve uşakları sürekli iftira ile cemaatimize zarar vermektedirler. Birlik ve beraberliği bozucu faaliyetlerde bulunan bu zavallı güruh en son “Türkiye Hatibini Seçiyor” programına engel olmaya çalıştı. Bu zavallılar malumunuz daha önce de 24 Ekim 2010 tarihinde Sinan Erdem Spor Salonu’nda yapılması planlanan İnsanlığa Üstün Hizmet Ödül Törenine engel olmuşlardı. Ancak şükürler olsun ki Fatih Medreseleri yarım kalmış işi tamamlayarak, Sinan Erdem Spor salonunda Efendi Hazretleri’mizin (k.s.) yüzünü güldürecek muhteşem bir organizasyona imza attı.

 

CEMAAT İÇİ ÇALIŞMALARA ENGEL OLMAMALIYIZ

 

Efendi Hazretlerimizi (k.s.) memnun edecek ve cemaatimizi halkla kucaklaştıracak her çalışmanın mutlaka önünün açılması gerekmektedir. Bir takım safsatalarla tefrikaya düşerek bu güzel hizmetlerin önünü kapamaya çalışanlara dur demek gerekir. Bu noktada cemaatimiz adına yapılan güzel çalışmalara engel olanlar, kendilerini mutlaka bir iç muhasebeye çekmelidirler. Kimlere ve neye hizmet ettiklerini iyice tahlil edip, yaptıklarının ne kadar yanlış olduğunu mutlaka anlamaları gerekir. Allah muhafaza İslam’a hizmet ediyorum diyerek yaptığımız mücadeleler küfre hizmet olabilir.

 

Efendi Hazretlerimizin (k.s.) terbiyesinde yetişen herkes Efendi Hazretlerimizin (k.s.) mürididir. Hiç kimse hiç kimseyi cemaatten dışlayamaz. Kim buna kalkışıyorsa, anlayın ki bu kişiler cemaatin aleyhine çalışmaktadırlar.

 

Son olarak camiamızdaki bütün kardeşlerimize seslenerek şu tavsiyede bulunuyoruz. Küfre hizmet edenlerin oyununa gelmeyelim. Üç kuruşluk menfaat uğruna uşaklık yapmayalım. Kendimizi maşa olarak da kullandırmayalım. Yapılan çalışmanın cemaatimiz adına gerçekten zararı varsa yekvücut olarak karşısında duralım. Cemaatimizin yararına yapılan işlere ise mutlaka sahip çıkalım. Çıkamıyorsak da bari engel olmayalım. Başımızın tacı Efendi Hazretlerimiz (k.s.) bir tane o nedenle ayrılığa düşmeyelim. Son olarak şunu asla unutmayalım! Kim fitne çıkartıyorsa, kim ayrılığı körüklüyorsa ve kim çalışmalara engel oluyorsa o küfre ya uşaklık yapıyor ya da maşa olarak kullanılıyordur. Mevla’m hepimizi bu duruma düşmekten muhafaza eylesin ve Efendi Hazretlerimizin (k.s.) yolundan ayırmasın.

 

Yorum yapın