Çözüm Sürecinin Çözümü | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Çözüm Sürecinin Çözümü


814 bin 579 kilometre karelik vatan toprağında, nüfusunun  % 99,2’si Müslüman olan güzide milletimiz, tarih boyu vermiş olduğu mücadelelerle her zaman örnek kardeşliğin, birliğin ve beraberliğin merkezi olmuştur.

Bu birlik ve beraberliği kıskanan dış güçler ve onların  uzantıları kardeşler arasına çeşitli şekillerde tefrikalar sokmuştur.  Bunlardan bir tanesi de dinimiz İslam’da yeri olmayan milliyetçilik mantığıdır.

Türkiye’mizde Kürt sorunu olmadığını,  ırk ayrımı yapılmaksızın, evliliklerin meydana geldiği, ticaretin devam ettiği, aynı binaların paylaşıldığı vb. gibi birlik ve beraberlikten anlaşılıyor ki Türkiye’mizde Kürt sorunu değil PKK sorunu vardır.

Bu sorununda çözülmesi için çözüm süreci olmalı. Ancak şekli, yürütülüş sistemi, uygulanışı böyle olmamalıydı. Özellikle 40 000 insanımızın  şehit olmasına sebep olan bir kişinin ağzından çıkacak ifadelerle çözüm meydana gelecekmiş havası estirilmemeliydi.

İnsanımız bu süreci bu şahsın eliyle  düzeliyormuş gibi  görmesi son derece  sakıncalı ve  tehlikeli bir durumdur. Devletimiz ve milletimiz  çözüm konusunda ve doğu halkımızın refahı konusunda son derece samimi ve gayretli olduğunu hep beraber görmekteyiz.

Ancak birtakım çevrelerin ülkemizi bölmek ve parçalamak için, doğu halkımıza hakları verilmiyormuş gibi gösterip, aramıza nifak sokmaya çalışmaktadır. Bunun etkisiyle bu süreç uzayıp giden bir yılan hikâyesine dönmüştür. Çözümsüz, neticesiz bir durum gözükmektedir.

Nasıl olmalıydı derseniz? Bize göre siyasilerin olduğu kadar STK’ların, Diyanet Camiasının, bütün cemaatlerin kanaat önderlerinin ve toplumun bu konuda dikkate alınarak, beraberce uzlaşma konusunda çalışıp, şuurlandırılıp, mücadelesi verilmeliydi.

Zaten toplumun kendisi olan, bu kurum ve kuruluşlarla neticeye varıldığı zaman meydana gelir. Bu çözüm süreci şahıslara ve ehli olmayan akil insanlara  bağlanınca hal ortadadır. 40 yıllık fitne ve fesadı körükleyen mihraklara karşı hep beraber hareket edersek ancak o zaman kurtuluruz.

Çözüm bizden, dikkate almak sizden, muvaffakiyet Allah’tan.

FATİH MEDRESELERİ YAZI İŞLERİ KURULU

Yorum yapın