Diyarbakır Örnek Genç Konferans | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Diyarbakır Örnek Genç Konferans


sdc13069

Fatih Medreseleri Diyarbakır Örnek Genç Konferansımız 24 Aralık 2011 Cumartesi günü 13.00’da Demirok Tesislerinde başarılı bir şekilde yapılmıştır.

 

Konferansımız kelamların en güzel Kur’an-ı Kerim’le başladı. Diyarbakır ve çevre illerden sorumlu Bahattin Kabak hocamızın itinayla yetiştirdiği yavrularımızın okumuş oldukları ayet ve hadislerle cemaatimize çok güzel mesajlar verildi. Küçük yaşında medreseyle tanışmış, Ahmet yavrumuzun sandalye üzerine çıkıp da yaptığı konuşma hepimizi duygulandırdı.

 

Musab bin Umeyr (r.a.)’in hayatıyla programa devam edildi. Konuşmacı tıpkı onun gibi henüz 18’inde idi. Genç hocamız Elyesa Holoğlu kardeşimiz 18’inde hoca olmuş ve bizi Asrı saadete götürdü.

 

Konferans diğer talebe kardeşlerimizin sunumlarıyla devam etti.

 

Devamında Fatih Sultan Mehmet Han’ın hayatını anlatmak üzere Genç hocalarımızdan Eyüp Pural hoca kardeşimiz sahneye çağrıldı. Sunumu çok hoştu, bütün herkesi coşturdu.

 

Sonra Fatih Medreseleri Gaziantep Bölge sorumlumuz Mehmet Eyvaz hocamız hepimizin amacının din olması gerektiği, dil, ırk fark etmeden hepimizin İslam’da buluşacağına dair kısa bir konuşma yaptı.

 

Kapanış olarak İstanbul’dan gelen hocamız Fatih Medreseleri Heyet sorumlusu Selim Ulusal hocamız; bir çocuğun küçük yaştan itibaren yetiştirilmesiyle alakalı özlü konuşmasıyla merasimimiz tamamlanmış oldu.

 

Konferansı hazırlayan ve emeği geçen Diyarbakır Bölge sorumlumuz Bahattin Kabak hocamıza, hocalarına ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyor çalışmalarında başarılar diliyoruz.

 

 

Yorum yapın