Efendi Hazretlerimize Yapılan Haksızlıklar Dosyası (18) | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Efendi Hazretlerimize Yapılan Haksızlıklar Dosyası (18)


İDDEF Ve İsmailağa Vakfı’nın Efendi Hazretlerimizi Ve Camiamızı Bırakıpta  Partiyi Ve Nefislerini Tercih Etme Konusu (2)

Dünkü yazımızda İDDEF ve İsmailağa Vakfının Efendi hazretlerimizi ve camiamızı bırakıp ta partiyi tercih etmeleri konusuna biraz olsun değinmiştik. Bugün ise bu konuyla birlikte yerimiz ve süremiz yettiğince aynı kurum ve şahısların nasıl Efendi Hazretlerine nefsanî davrandıkları ve nasıl haksızlık ettiklerinin örneklerini sunmaya devam edeceğiz inşallah.

Ey İDDEF Ve İsmailağa Vakfı Yetkilileri

Sizler 1959’dan bu yana Efendi Hazretlerimizin partilere ve politikaya karşı durduğu mesafeyi göz ardı ederek bütün kimliğiniz ve kişiliğinizle kendinizi politikaya eklemlediniz. Efendi Hazretlerimizin bu duruşunu terk ederek, sizin bu particilik anlayışınız yüzünden ihvanımızı ve cemaatimizi parti parti ayırıp, birbiriyle kavga eder hale getirdiniz.

Miting meydanlarında verdiğiniz pozlarla, yaptığınız dua seanslarıyla halkımızı ve cemaatimizi heyecana sürükleyerek bu camiayı herkesin ticari, siyasi ve nefsanî yönden istismar edebileceği bir alan haline getirdiniz. Böylece bu cemaati politikanın ve siyasetçilerin günahlarına ortak olan ve politikacılarla beraber hesap vermesi gereken bir cemaat haline getirdiniz.

“Bu ümmet ve cemaat falanca partiyle, falanca şahısla daim, bizim varlığımızın devamı, onlarla kaimdir.” diyerek galibiyet ve zaferin Allah’tan değil de,  şahıslardan olduğu bozuk itikadını hakim kıldınız. Bu övgüleri dizdiğiniz parti ve politikacıların, yaşanan her güzelliği kendilerinden bilecek bir enaniyet ve kibir sarhoşu olmalarına sebep oldunuz.

Buna karşılık “Manevi liderimiz Efendi Hazretleri, siyasi liderimiz falanca kişidir”, “Şeyhimiz Mahmut Efendi, yiğidimiz falanca kişidir” diyerek zahiri liderliği Efendi Hazretlerimize layık görmediniz. Bu partizan tutumlarınız sebebiyle sosyal medyada ve halkımız arasında herkesin Efendi Hazretlerimize, cemaatimize ve tarikatımıza kin ve düşmanlıkla saldırıp alay etmesine sebep oldunuz.

Efendi hazretlerimizin senelerce koruyup muhafaza ettiği; “İdare Etme! Kardeşlik ve Kucaklama! anlayışını yıkarak bunun yerine, “Kin! Nefret! Kavga ve Kargaşa!” dilini camiamızda hakim kıldınız.

Parti Müslümanlığının, parti takvasının yeterli bir din anlayışı olduğu zihniyetine bürünerek; bu cemaatin Efendi Hazretlerinin din anlayışına, Sünnet anlayışına sahip çıkmasına ve kendi öz değerlerini ortaya koymasına engel oldunuz.

En önemlisi de Efendi Hazretlerimizin çizgisinde olmayı, sadece O’nu takip etmeyi, modası geçmiş tavırlar yeri ve zamanı gelmemiş çiğlikler olarak camiaya hakim kıldınız.

Bu yanlış örnekliğinizle, bu kötü çığır açışınızla camiamızın ve halkımızın Efendi Hazretlerinden istifade etmesinin yolunun, sadece O’nun sarık, cübbe, şalvarına bürünmek ve zahiren yanında olmaktan ibaret olduğu  şeklindeki, yanlış anlayışlara sahip olmasına sebep oldunuz.

Ey İDDEF ve İsmailağa Vakfı Yetkilileri…

Bu tavır ve davranışlarınızın vebalini sizler nasıl ödeyeceksiniz? Bu hareketleriniz; tarikatı ve kapıyı bozmak değil de nedir?

Sizin bu tarikatı bozduğunuz kadar, sizin bu tarikata ve cemaate zarar verdiğiniz kadar hiç kimse bu cemaate ve Efendi Hazretlerine zarar veremezdi!

Sizler, Efendi hazretlerinden ne kötülük gördünüz de ahir ömründe O’na bu zulümleri, bu kahırları yaşatıyorsunuz? Efendi hazretleri gibi, size hayatı boyunca her şeyini feda etmiş bir zata, baştan sona size rahmet olmuş bir zata bu yapılır mıydı?

Efendi Hazretlerine bu yapılır mı? Efendi hazretlerine bu yapılır mı? Bu soru değil birkaç kere, sabahlara kadar, kıyamete kadar size sorulup kafanıza murç ve çekiçle çakılacak bir sorudur! Tıpkı Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in sahabeye tekrar tekrar sitem ederek sorduğu; “Lâ ilâhe illallah diyen bir adamı öldürdün ha öyle mi?” dediği gibi!

Allah’ım sizin kötü amellerinizden ve şerrinizden, Efendi Hazretlerine karşı bu çirkin ahlakınızdan, bu rezil edepsizliğinizin şerrinden Efendi Hazretlerimizi de bu camiayı da korusun, Amin…

Ya rabbi sen şahit ol ki! Biz bu kimselerin edepsizliğinden, basiretsizliğinden ve Efendi Hazretlerine karşı yaptıkları bu çirkinliklerden uzağız Allah’ım…

İçimizdeki beyinsizler yüzünden bizi helak etme Allah’ım…

Bizi onlarla aynı değerlendirme Allah’ım…

Her ne kadar kılık kıyafet bakımından Efendi Hazretleriyle aynı görünseler de Ya Rabbi, biz bunların dostuna baktıkları fasit anlayıştan, kötü ahlaklarından da uzağız Allah’ım…

Efendi hazretlerimizi bu kadar zor durumlara düşürenlere, O’nu aşağı tutarken kendilerini aşağılayan bu kimselere sen hidayet eyle Allah’ım…

Dua Etmek Bizden, Muvaffakiyet Allah’tandır.

İsmailağa Derneği Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın