Efendi Hazretlerimize Yapılan Haksızlıklar Dosyası (20) | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Efendi Hazretlerimize Yapılan Haksızlıklar Dosyası (20)


Efendi Hazretlerimizin Müceddidliğinin İlanına Engel Olma Konusu  (1)

Marifet Dergisi 28. sayı, sayfa 19. Sayfa: “Efendi Hazretlerimize “İnsanlığa Üstün Hizmet Ödülü” takdim edilmek için tercih edilen toplantıyı İsmailağa’dan hangi hocalar boykot etti?

Sinan Erdem Kapalı Spor Salonunda yapılması planlanan ödül törenini (Yeni Şafak gazetesi ile anlaşarak) hangi aksakallının oğlu ya da oğulları iptal ettirdi?

Rizeli Resul Hocaefendi “O toplantıya katılmayanları affedemiyorum” dediğinde Efendi Hazretleri,“doğru” buyurmuşlardı.”

2010 yılının yazında, dünyaca meşhur büyük hadis alimi Muhammed Avvame Hocaefendinin oğlu Muhittin Avvame, 42 ülkeden 400’e yakın dünya çapında meşhur Ehli Sünnet Vel Cemaat mensubu alimin elçisi olarak Efendi hazretlerimize geldiler: “Efendi Hazretlerimiz, bizler dünya ehli sünnet âlimleri olarak, yeryüzünün yaşayan, İslam’a en büyük hizmet eden alimi, hicri 15., miladi 21. asrın Müceddidi ve Halifesi özel ödülünü size takdim etmeyi ittifaken uygun gördük. Efendi Hazretleri, biz size bu ödülü vermekle sizi şereflendirmeyi değil, bizim vereceğimiz bu ödülü kabul etmek suretiyle sizin bizleri şereflendirmenizi umuyoruz.” diyerek bu ödülü kabul etmesini Efendi Hazretlerimizden istirham ettiler. Efendi hazretlerimizin de kabul buyurması üzerine Muhittin Avvame Hocaefendi ve ekibi bu program için bir tertip heyeti teşkil ederek “Efendi Hazretlerimiz, size zahmet olmasın. Sizin uygun göreceğiniz bir zaman ve mekanda ve sizin ev sahipliğinizde, Dünya Alimleri olarak biz sizin ayağınıza gelelim ve bu ödülü bir törenle size takdim edelim” diyerek tarih olarak 24 Ekim 2010 pazar gününü kararlaştırdılar.

Efendi hazretlerimiz de hizmetindekilere: “Büyük yer olsun” diyerek bu programa verdiği önemi açık ve sarih olarak göstermiş, İnönü ya da Olimpiyat stadının tutulmasını istemişti. Stadın tutulması gecikince; zaman zaman hizmetindekilere: “Ne yaptınız tuttunuz mu yeri? Gerekirse yetkililerle ben görüşeyim ve stadın tutulmasını sağlayayım” dediği halde, sizler ne yaptınız ey İDDEF ve İsmailağa Vakfı Yetkilileri?

Yeni şafak gazetesine; “Cübbeliden Provokasyon Hazırlığı” diyerek kendi elinizle servis ederek arttırdığınız manşetlerle programın yapılmasına engel oldunuz.

Dünyanın 42 ülkesinden, 400’e yakın Ehli Sünnet vel Cemaat mensubu alim ve meşayıh İstanbul’a gelerek Efendi Hazretlerimizin dizinin dibine çökerek böyle bir ödül programını yapmak isteyecekler, Efendi Hazretlerimiz ve cemaati bu işe son derece önem verecekler, ancak sizler kalkıp korkaklığınızdan sebep, Efendi Hazretlerine güvenemeyişinizden sebep, dünyaya göbeğinizden bağlı oluşunuzdan sebep, birtakım nefsani arzu ve menfaatlerinizin bozulmasını ve rahatınızın kaçmasını istemediğiniz için  bu programın yapılmasını iptal ettireceksiniz. Hatta programın iptali için elinizden ne geliyorsa yapacaksınız. İsmailağa camiinde programın duyurusunu yapmak şöyle dursun; “Gitmeyin! Giden hoca ve talebeler kendilerine yeni bir kurs bulsun!” diyebileceksiniz.

Ve sizin üstün çabalarınız sonucu, İnönü Statlarında değil, Arenalarda değil, Olimpiyatlarda değil, en azından Sinan Erdem Spor Salonunda yapılacak olan program sayenizde o da son dakikada iptal ettirilerek, Yeşilköy’de bir otel lobisinde, hem de kaçak köçek bir tarzda yapılabildi.
Aferin size! Bu onur size yeter! Bu  şeref size yeter..!
Yazıklar olsun sizin ihvanlığınıza! Yazıklar olsun sizin hocalığınıza! Yazıklar olsun sizin adamlığınıza..!

Sizin Efendi Hazretlerine yaptığınız bu muameleyi, inanın düşmanları Efendi hazretlerine yapamazdı.  Sizin elinizle Efendi Hazretlerine yapılanları, 28 Şubat generalleri de, paralelciler de yapamazdı. Esasen sizin gibi gönüllü mankurtlar olduğu sürece, onların bu işleri kendilerinin yapmasına da gerek kalmıyor zaten.

Ey İDDEF ve İsmailağa Vakfı Yetkilileri..!
Efendi Hazretlerimizin Müceddidliğinin ve Halifeliğinin ilanı gibi dünya çapında muhteşem bir olayı, sizin sayenizde bu camia bu şekilde yapabildi.

Bu ödül töreni sadece bu ülkenin değil, İslam aleminin değil, bütün dünyanın en önemli ve en kıymetli olayı, bütün her şeyden üstün bir çalışma iken ve dünya alimleri kapımıza kadar gelip adeta yalvarırcasına bu ödülü Efendi Hazretlerimize vermek ve dünyaya ilan etmek için uğraşırlarken, sizin sayenizde bu cemaatin bu programı böyle yapması, size  kıyamete  kadar yüz karası olarak yetecek bir ameldir.

Efendi hazretlerimizin ev sahibi olduğu bu programın, Efendi Hazretlerimiz en mükemmel şekilde yapılmasını ve  dünyaya duyurulmasını arzu ettiği halde, sizin sayenizde bu program böyle yapılabildi. Başkalarının Efendi Hazretlerimizin kesip attığı tırnağıyla dahi kıyas edilemeyecek hocalarına mürşitlerine  böyle bir ödül takdim edilecek olsaydı, acaba onlar böyle mi yaparlardı? Sizin yaptığınız bu işe bakılınca insanın kendine yaptığını kimse kimseye yapamaz sözünü aklımıza getiriyorsunuz.

Dünyayı ayağa kaldırmamız gereken böyle bir çalışmayı elinize yüzünüze bulaştırdığınız için sizin adınıza Efendi Hazretlerinden biz özür diliyoruz. İş yapmayı bilmezsiniz, iş yaptırmayı bilmezsiniz, özür dilemeyi bilmezsiniz, bari iş yapacaklara engel olmayın. Sizin beceriksizliklerinizden dolayı, sizin adınıza Efendi Hazretlerimizden biz özür diliyoruz.

Ey İDDEF Ve İsmailağa Vakfı Yetkilileri..!

Sizler bu programla birlikte Efendi Hazretlerine ve camiaya karşı çok kötü, ama  çok kötü bir sınav verdiniz ve bu imtihanı kaybettiniz..!

Bu programla birlikte bizler sizin gerçek yüzünüzü, sizin kimlerin müridi olduğunuzu, Efendi Hazretlerinin yoluna ve davasına nasıl engel olduğunuzu, camiayı nasıl tefrikaya düşürerek bozduğunuzu bir kez daha hepimiz, çok açık bir şekilde görmüş olduk.

Sizler bu programın iptali için uğraşarak; herkese şunu söylemiş oldunuz;

“Bizler Efendi Hazretlerinden daha çok, peşinden gidip adım adım takip ettiğimiz politikacılarımızın hassasiyetlerini ya da evhamlarını dikkate alırız. O kadar ki Efendi Hazretlerinin emir ve tavsiyelerini çiğneme pahasına bu işe önem veririz.

Bizler; herkesten çok sevip bağlandığımız bu politikacılarımıza güvendiğimiz kadar Efendi Hazretlerine bile güvenmeyiz. Bizim için ancak, göbekten bağlı olduğumuz ve o çok güvendiğimiz politikacılarımızın korku ve endişeleri önemlidir. Onların hassasiyetleri ve bizden beklentileri bizim için tutmamız gereken bir emirdir.

Velev ki bu beklentileri Efendi Hazretlerinin ödül programını iptal ettirmek bile olsa, biz yine de onların sözünden çıkmaz, Efendi Hazretlerinin programını iptal ettiririz. Politikacılarımızın gözüne girmek için onlar bizden ne isterlerse yapar, Efendi Hazretlerini dünya alimlerine mahcup etmek olsa bile, yine de onlara karşı vazifemizi yapmaktan hiçbir güç bizi durduramaz!

Sonunda O’nu dünya alimlerine mahcup etmek olsa da! Sonunda Efendi Hazretleri’nin Müceddidlik ve Halifeliğinin tüm dünyaya ilan edilmesine engel olmak olsa da! Sonunda Efendi Hazretleri’nin Müceddidlik ve Halifelik hakkının kendi elimizle iptal ettirilmesi ve gasp edilmesi olsa bile, kimse bizi o çok sevdiğimiz politikacılara karşı vazifemizi yapmaya engel olamaz!” demiş oldunuz.

Hakikatleri duyurmak bizden, yanlışları işlemek sizden, muvaffakiyet Allah’tandır.

İsmailağa Derneği Yazı İşleri Kurulu

SESLİ MAKALE HAZIRLANIYOR…

Yorum yapın