Eser Değil Şaheser Yetiştiriyoruz | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Eser Değil Şaheser Yetiştiriyoruz


TÜRKİYE HAFIZINA SAHİP ÇIKIYOR

 

Fatih Medreseleri 12 Ağustos 2012 Pazar günü Abdi İpekçi Spor Salonunda 150 hafız ve 150 hocanın icazet merasimi ve Kur’an merasimi ile alakalı hazırlıklara başladı.

 

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi; Türkiye’de eşi bulunmayan 150 hafız ve 150 hocanın icazet merasimine niyet ettik. Mevla Teâla bu büyük şerefi bize ikram etti, tamamına erdirsin inşallah. 12 Ağustos Pazar günü Abdi İpekçi Spor Salonunda 20.000 kişiyi bu büyük ve kıymetli merasimde buluşturmayı hedeflediklerini belirten Hoca Efendi Kur’an’a ve hafızlığa gönül vermiş tüm vatandaşlarımızı bu eşsiz organizasyona beklediklerini belirtti.

 

ESER DEĞİL ŞAHESER YETİŞTİRİYORUZ

 

Rakamlara özellikle dikkat çeken Hoca Efendi 300 sünnetlik çocuktan veya 300 adet toplu düğünden bahsetmiyoruz 300 hafız ve hocadan bahsediyoruz. Yani biz eser değil şaheser yetiştiriyoruz dedi. Şu ortamda Mevla’mızın bizlere ikram ettiği bu büyük nimete kaliteli bir Müslüman olarak tüm vatandaşlarımızın sahip çıkıp, Ya Rab senin kıymet verdiğine kıymet veriyoruz biz bu işin adamıyız diyeceğiz ve Rabbimizin huzurunda bu işe değer verip sahip çıktığımızı göstereceğiz, inşallah.

 

TÜRKİYE’NİN BUNA İHTİYACI VAR

 

Bu minvalde Devlet erkanımızı Türkiye’deki tüm STK’ları ve Kur’an’a gönül vermiş tüm camia ve vatandaşlarımızı 12 Ağustos Pazar günü 14.00’da Abdi İpekçi’ye davet eden Hoca Efendi bizler Kur’an’a sahip çıktığımız müddetçe hem devlet hem millet olarak hep başardık ve yine başaracağız, dedi.

 

Hoca Efendi son olarak bu organizenin sadece icazet merasimi değil, Türkiye’de hafızlık sistemi açısından bir dönüm noktası olacağı ve hafızlık sisteminin önünün açılmasına vesile olacağını söyleyerek bu programa cemaatimizden hocalarımızın ve devlet erkanından katılımın yüksek olacağını söyledi.

 

 

Yorum yapın
    1. Talha diyorki;

      Rabbim hazırlık çalışmalarında hepimize kolaylık ve zirve netice nasib eylesin. Amin