Fatih Medreseleri'nde Maneviyat Dolu Kadir Gecesi | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri’nde Maneviyat Dolu Kadir Gecesi


İsmailağa Cemaatinin önde gelen kurumlarından Fatih Medreseleri Vakfı düzenlediği kadir gecesi programı ile binlerce vatandaşımızın kadir gecesini manevi bir ortamda ihya etmesine vesile oldu. İftar öncesinde başlayan maneviyat dolu program gece boyu devam ederek, sabah namazlarının eda edilmesi ile birlikte işrak vaktinde son buldu. Gece boyu yapılan sohbetler okunan dualar ve kur’an-ı kerimler FMTV ekranlarından canlı yayınla seyircilerimizin istifadesine sunuldu.

1986 yılından itibaren İsmailağa Cemaati içerisinde Medrese Hizmeti veren İsmailağa Cemaatinin önde gelen kurumlarından Fatih Medreseleri Vakfı, Hocaefendileri ve hafız talebeleri ile gerçekleştirdiği kadir gecesi programı ile binlerce vatandaşımızın kadir gecesini feyz ve maneviyat dolu bir ortamda ihya etmesine vesile oldu.

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hocaefendi’nin iftar öncesinde yaptığı İftar özel yayını ile başlayan programda, programa katılan vatandaşlar hocaefendi’ye sorularını ileterek cevaplarını beklediler.

KADİR GECESİNİ AŞIR VE YASİN–İ ŞERİF İLE İHYA ETTİLER

Fatih Medreseleri vakfından yetişen Hafız talebelerin, Ümmeti Muhammed ve geçmişlerimizin ruhlarına okudukları Yasin-i Şerif-i şeriflerden sonra Akşam namazları eda edilerek İftar Yemeğine geçildi.

Kadınlara özel bölümlerin ayrıldığı kadir gecesi programında kadınlarda rahatlıkla iftarlarını yaparak gece boyu programı takip ederek yapılan dualara amin diyerek gözyaşı döktüler.

KADİR GECESİNDE GÖZYAŞLARI SEL OLDU AKTI

Yüzlerce kişinin katıldığı iftar yemeğinin ardından Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hocaefendi; Kadir gecesinin önemine binaen yaptığı sohbeti Şeriflerinde , kadir gecesinde ibadetlere ve kuran-ı kerim’e gösterilen hassasiyetin sadece kandilerde ve mübarek gecelerde değil, her gün gösterilmesi tavsiyesinde bulundu.

Feyz ve maneviyat ortamında yapılan sohbetin ardından hocaefendi’nin islamı alemi ve Türkiye’nin sıkıntılardan kurtulması için, özellikle türkiye gençliğinin küfür bataklığından kurtulması için yaptığı duada gözyaşları sel oldu aktı, cemaat yapılan her duaya can-ı gönülden amin dedi.

Ümmeti muhammed için Okunan hatm-i şeriflerinde duasının yapılmasının ardından yatsı namazı ve teravih namazı salavatlarla birlikte eda edildi.

Programa katılanlara Ara ara çay ve meyvelerin ikram edildiği kadir gecesinde kılınan teheccüd namazının ardından Sahurlar yapıldı.

CANLI YAYINDA HATM-İ ŞERİF VE TOPLU DUA

Sabah namazı öncesi Peygamberlerin duası olan Hatm-i şerif yapıldı. Feyz, Muhabbet ve maneviyatın doruk noktalara ulaştığı hatm-i şerif’te Masum Bayraktar Hocaefendi’nin yarım saat süren duasının ardından mikrofon gözü yaşlı cemaate tek tek verilerek toplu dua yapıldı.

Hatm-i şerif ve toplu duayı canlı yayınla seyircilerinin istifadesine sunan FMTV ise dünya tarihinde bir kez daha bir ilke imza attı.

İFTAR’DAN İŞRAK’A KADİR GECESİ PROGRAMI

Ellerin sema’ya açıldığı, gözyaşaların seller olup aktığı, imanlı gönüllerin bir olduğunu, kalplerin iman aşkıyla bir attığı, dünya üzerinde zulüm gören Müslümanlarının acısını en derin duygularla hissedildiği mübarek kadir gecesi programı cemaatle kılınan Sabah namazının ardından işrak vaktinin beklenmesi ile son buldu.

Yorum yapın