Fatih Medreselerini Bırakın Yıkmayı, Sallayamazsınız Bile… | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreselerini Bırakın Yıkmayı, Sallayamazsınız Bile…


Fatih Medreseleri’nin temellerini Efendi Hazretlerimiz attı. Temellerini Sultanımızın attığı bir kurumu bırakın yıkmayı, sallamaları dahi imkânsızdır.

Peygamberimiz Efendimiz (s.a.v) bu zamanda olsaydı, medrese işini yaparak, Kur’an ahkâmının ve ahlakının tüm dünyaya yayılması için mücadele verirdi. Fatih Medreseleri olarak ölçümüz Peygamberimiz (s.a.v) ve Efendi Hazretlerimizdir. Bizler amir değiliz, memuruz. Kölenin Efendisi karşısında isteği olmaz. Ölünün yıkayıcısına teslim oluşu gibi bizler ölmeden Efendisine teslim olmuş bir kurumuz. Risale-i Kudsiyye’de beyan edildiği üzere ‘‘Murad ancak Muradullah dediler’’ ifadesini başımızın tacı yaptık. Bizler davamıza her zerrelerimiz ile iman ettik. Hiçbir zaman ümitsizliğe düşmedik ve düşmeyeceğiz de. Çünkü biz her daim Efendi Hazretlerimizi önümüzde hissettik.

Her insanın kıyamet sabahına kadar Efendi Hazretlerimize ve yaşantısına ihtiyacı vardır. Efendi Hazretlerimizi Memnun etmenin yollarını, ideallerini tüm dünya yaşatmak için bizler buradayız. Hiçbir şekilde yıkılmayacağımızı, ilerlemenin olduğu her yerde münafıkların olacağını bilmekteyiz. Kâfirler istemese de Allah nurunu tamamlayacaktır. Ali Haydar Efendi Babamızın işareti ile bunun Efendi Hazretlerimizin zamanında gerçekleşeceğine iman ediyoruz. Efendi Hazretlerimiz de 10 kişilik hoca grubunun içinde hocamıza işaret ederek, ‘‘Siz gençsiniz, dünyaya hizmet edeceksiniz’’ Buyruğu gereğince bizler tüm Fatih Medreseleri kadroları olarak; İslam’ın Türkiye ile tekrardan şahlanacağını, sonunda hocamızın önderliği ile olacağına iman ediyoruz. Sultanımızın ifadesi gereğince artık kimse bunun önüne geçemez. Çünkü Fatih Medreselerinin temellerini Efendi Hazretlerimiz attı.

Vakitler kısa, ümmet adına yapılması gerekenler ve bizim sorumluklarımız çok. Bizi yolumuzdan edecek, yürümemize engel ocaklarlar. Efendi Hazretlerimizin ideallerinin gerçekleşmesine, O’nun yüzünün gülmesine engel olacak, her şeye kapımızı kapadık, Kulaklarımızı tıkadık ve yolumuza devam ediyoruz, etmeye devam edeceğiz.

Efendi Hazretlerimizin ifadesi gereğince ‘‘Bir daha gelin olmak yok’’ o yüzden şimdi ne yapmamız gerekiyorsa, hangi kalitede Efendi Hazretlerimizin adamı, hocası, ihvanı olmamız gerekiyorsa, onun mücadelesini tüm zerremizle vermeye gayret ediyoruz. Bu kapıda kiminle ne türlü güzelliği ve başarısı varsa hepsi Efendi Hazretlerimizindir. O’nun eseridir. Yaptığımız ve yapacağımız her çalışma Efendi Hazretlerini takdim, O’nu tanıtmaktır. Bu inançla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Hayat kısa, yapılacak işlerimiz çok. Ümmet bizden, tarih bizden çok büyük sorumluklar bekliyor. Çünkü Efendi Hazretlerimiz gibi eşi benzeri bulunmayan çok büyük bir mürşidin eteğindeyiz. Tek bir talebe, tek bir şahıs, tek bir dakika kaybedecek lüksümüz yok. Bu milletin Efendi Hazretlerimize ihtiyacı var. Bu millete yediği ekmekten, içtiği sudan, aldığı havadan daha çok ihtiyacı olan saf dini, Ehli Sünnet inancını ve amelini, Efendi Hazretlerimizin idealleri doğrultusunda anlatacağız. Rabbim cümlemizi muvaffakiyetler nasip eylesin. Bizleri Hocamızdan ve Efendi Hazretlerimizden dünyada ve ahirette de ayırmasın. Selam ve dua ile…

Yasin Ahmedoğlu

Yorum yapın