Fatih Medreseleri'ni Tanıyalım – İsa Demir | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri’ni Tanıyalım – İsa Demir


İsa Demir’in duyguları;

Şahsıma sorulan bazı sorular var. Neden bu kadar çok Vakıf ve İddef’in üzerine gidiyorsunuz? Bazı olayları bizde biliyoruz fakat susmak daha iyi olmaz mı diye söyleyen arkadaşlara ve bu konuyu daha taze duyan arkadaşlarıma ve merak duyan insanlara çekilen ızdırap ve yapılan zulümleri şahsıma ve aileme yöneltilen çirkin iftiraları daha net bilinmesi açısından videolu bir açıklama yapmak istedim.

Öncelikle sorun şudur ki yaptığım yayınladığım video ve yazıların Masum Bayraktar Hoca ile bir alakası olmadığı, bu konunun şahsım ve ailem ile beraber ele alındığını bilinmesini isterim. Ancak şu da bilinmelidir ki Masum Bayraktar Hoca’nın şeyhlik iddia ettiği iftiralarının sadece iftiradan ibaret olduğunu ve böyle bir durum söz konusu olsa ilk ailemin bu şeyhlik iddialarının karşısında duracağını bizi yakinen tanıyan insanların bildiğini ifade etmek istiyorum.

Bizlerin Çektiği Çileleri Sizler Bilmezsiniz

Siz bilmezsiniz; Eski istiharecilerin Efendi Hazretlerinden şeyhlik istediğinde abimin bu şahsa gerektiği şekilde haddini bildirdiğini, 57 senelik ihvan babam Pehlivan Yavuz’u vakıftan arayarak abimin bu istihareciyi dövmesi hasebi ile cemaatten Efendi sizi kovdu buradan taşınmanızı istiyor diyerek aradıklarını, akabinde dökülen gözyaşlarını çektiği ızdırabı bu olay neticesinde Efendi Hazretlerimizin 2 gün sonra çağırıp ben pehlivanı çok severim diyerek abimin yaptığı olaydan dolayı gülerek ne kadar memnun olduğunu gösterdiğini bilmezsiniz.

Ailelerimizi Arayıp, Çocuklarınız Kafir Oldu Dediler

2002 yılında eve geldim babam ağlıyordu. Oğlum siz kafir olmuşsunuz dedi. Yatsı namazında camiye gidip Efendi ile görüşmesini söyledim. Efendi ile görüştü ve 40 kişi oradaydı böyle konular var torunlarım orada hafızlık yapıyor oğullarım Masum Hoca ile beraberler, emir verin böyle bir şey varsa alayım dediklerinde devam etsinler buyurduğunu herkese duyurdu.

Daha sonra bizlere bunlar vahdeti vücutçu, haşa insan dışkısına Allah diyorlar diyerek iftira ve adını sizin koymanızı istediğim hainlik ve zalimlikleri yapmışlardır.

Her Geçen Gün Yeni Bir İftira Attılar

Yine bunlar rafizidir diyerek bizleri Şianın azgın bir kolu olan Sahabe-i Kiram Efendimize, aziz validemize haşa küfreden ve unutanları Allah diyordu ve ahirette gözükmez diyen bunlar hakkındaki hüküm ve malları, canları, ve hanımları bütün Müslümanlara helaldir diyerek insanların kalplerinden buz etmelerine daha önce dost kardeş olduğumuz insanların selamı kelamı kesmelerine sebebiyet verdiğini bilmiyorsunuz, üzerimize mafya gruplarının geldiğini bu medrese işlerini bırakın aksi takdirde sizi öldürürüz diyerek üzerimize salındıklarını bu grupların 1 değil 3-4 ayrı gruplar olduğunu yine bize yakınan bilirler ki ne bir tehditte ne de farklı şeylere boyun eğmeyeceğimiz.

Biz bildiğimiz yolda Efendi Hazretlerimizin ölçülerinde hizmetlere devam ettik. Kendi ufak veya büyük eksikliklerimiz mutlaka olmuştur, kardeşler iş yerlerinden alış veriş yapmamalarını ilanlar ettiler.

Çocuklarımızın Araba Altında Ezilmesini İstediler

Çocuklarımıza kız istedik vermediler. Yanımızda oturan insanların şüphe ile bakmalarına sebep oldular, oğlum 7 yaşındaydı araba ezerken önünden çekip birisi alıyor ve o alan şahsa bıraksaydın ölseydi it sürüsü gibi çoğalıyor bunların soyu diyecek kadar düşmanlık ve hainlik etiklerini bilmezsiniz.

Bunun yanında ben gerçekten bizi tutan engelleyen Masum Hocaya teşekkür ediyorum. Ne bu kişiler ile konuşmamıza ne de farklı yollar ile hadlerini bildirmemize sadece ve sadece cemaat zarar görmesin düşüncesi ile engel olmuştur. Şimdi bu dava ve konular Masum Hocadan ziyade benim ve ailemin kendi dostudur.

Bu zamana kadar Camia Zarar Görmesin Diye Sustuk, Ama Haddi Çoktan Aştılar

Yine neden şimdi diye soranlara malumunuzca cemaatin içerisinde birçok hoca hakkında yapılan haksız yayınlar, dışlanmaları neticesinde Efendi Hazretlerimizin ağzı ile kendi menfaatlerini gözetip camiamızın içerisinin boşalttığını göstermek bizlere ve tüm camiamıza, en büyük haksızlık olan Efendi hazretlerimize yapılmaya çalışan zulümlerin gösterilmesinin en doğru zaman olduğunu tespit ve ön gördük.

Bu dava bir cihangirlik davası ve şahısların davası olmadığı gibi bütün ümmetin davasıdır. Şu bilinmelidir ki ailem ve arkadaşlarım olarak bu yolda her türlü bedel ödemeye ve ödettirmeye hazır olduğumuzun bilinmesini isterim.

Sizler ile bize yapılan zulüm hakkında 1-2 video daha paylaşacağım. Sizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Yaratana emanet olun.

Yorum yapın