Fatih Medreseleri'ni Tanıyalım – Ömer Turna Hoca 3. Bölüm | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri’ni Tanıyalım – Ömer Turna Hoca 3. Bölüm


Kıymetli arkadaşlar bu çektiğimiz videolar camimizin birliği ve beraberliği içindir. Yıllardır çeşitli sıkıntılarımız var bunlardan bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Şuan vazife yaptığımız yer Sultangazi Cihan Vakfı Fatih Medreselerine bağlı bir şekilde çalışmaktayız. Bizlere saldıranlarla alakalı söylüyorum elinizi vicdanınıza koyun, bizlerin kurslarının kapılarının önlerinde broşür dağıtıyorlar hakkımızda çeşitli fitneler yalan söylüyorlar, bizim medreselerimize gelen ne olup ne bittiğine kimse bakmıyor. Camiamızda, diyanette birçok hoca Masum hocamızdan ders almıştır. Bizlere neden bu kadar saldırıyorsunuz?

CUMA NAMAZI ÇIKIŞI BROŞÜR DAĞITIYORLAR

Veliler kurslarımıza çocuklarını almaya geliyorlar ve çıkışta bizler hakkında çok büyük karalamalar yapılıyorlar, talebelerimize saldırıyorlar, insanlar Cuma namazına geliyorlar, Cuma namazından sonra broşür dağıtıyorlar neden bu camide namaz kılınmazmış, neden Fatih Medreseleri imiş.

Başımıza şöyle bir olay geldi. Turan abimiz var, ifadesi şu idi “Hocam ben İsmailağa cemaatini sevmezdim. Sizin sayenizde sevdim”

MEDRESE’Yİ AÇTIRMADILAR ENGEL OLDULAR

Abimiz geldi benim bir yerim var ben bu binayı size vermek istiyorum. Buranın geliri ile medresenizin ihtiyaçlarını karşılayın. Bizlerde kendisine farklı bir teklif yaptık. O zaman 200 tane talebimiz var biz burayı medrese olarak kullanım dedik, abimiz daha çok heyecanlandı. 6 katlı 800 metre bahçesi olan bir yerdi, bu abimizin arkadaşlarından biri sponsor oldu bu binanın bütün masraflarını ben karşılamak istiyorum dedi. Bizlerde sevindik, ama sevincimiz kısa sürdü, bu abimiz Kayabaşında bir camiye gidiyor orda meşhur bir hoca var durmadan ona bahsediyor ve o Kayabaşındaki imam bizim bu binayı alıp medrese yapmamıza engel oluyor, o abimizi vakfa yönlendiriyor vakıfta bu binaya hiçbir şey yapmadı.

ALLAH SİZDEN BUNLARIN HESABINI SORACAK

Vakıf yetkilileri abimize şöyle bir ifade kullanıyor; “Sizler o binayı satın ve binanın parasını bize verin” diyor. Vakıf Yetkilileri ve Kayabaşındaki imam Allah size bunun hesabını sorsun. O bina medrese olacaktı senin yüzünden iş hanı olarak kullanılıyor buna engel oldun. Allah sizden bunun hesabını soracak.

Yorum yapın