Fatih Medreseleri'ni Tanıyalım – Osman Bayraktar Hoca | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri’ni Tanıyalım – Osman Bayraktar Hoca


Fatih Medreseleri hocalarından Osman Bayraktar hoca anlatıyor.

21 yaşındayım Mahmud Efendi Hazretlerinin evlatlarındanım, elhamdülillah.

Bugün 15 senedir hiçbir suçumuz yokken fitnelerle iftiralarla tehditlerle üstümüze gelindiğini

ve o süreçte neler yaşadığımızın sadece ve sadece ufak bir kısmını anlatmak istiyorum.

Sevgili arkadaşlar 15 senedir bizlere her türlü iftiraları ve fitneleri sadece güzel çalıştığımızdan ötürü attılar. Yıllarca bizim dayanamadığımız zamanlarda hocamız bizlere şu ifadeleri kullandı arkadaşlar biz işimize bakalım Efendimizi daha nasıl memnun ederiz ona uğraşalım diyerek bizleri frenledi.

Dayanamadığım anlardan biride bir lokantada hocamın aynı zamanda babamın sakalından çekip ağır hakaretlerde bulunmalarıydı!

Ama hocamız hiç bir türlü sağa sola takılmadan yürüyeceğimizi biz işimizi yapacağımızı devamlı bizlere telkin etmekteydi.

Bununla ilgili birçok Kur’an-ı Kerim öğrettiğimiz İslam’ı tanıttığımız arkadaşlarımız, abilerimiz bizlere siz şöyleymişsiniz böyleymişsiniz diyerek ağıza alınmayacak iftiralar, hakaretler ederek İslam’dan uzaklaştılar. Şimdi bunların hepsini anlatmaya kalksam günlere sığmaz dedim ya 15 sene dile kolay sadece yaşadığım belli olaylardan anlatmaya çalışacağım.

Bir sabah saat 07:30 sıralarında o zamanlar Fatih Çarşamba da ikamet ettiğimiz evimizde bir sesle uyandım. Çığlık sesleri, bağırma sesleri koşuşturmalar tabi bende hemen telaşla kalktım ve kafamı odamın camından uzattığımda birde ne göreyim hemen yanımızdaki aramızda bir duvar olan kursumuz alevler içinde hemen dışarı fırladım üst komşulardan sesler yükseliyor burada bayılanlar var diğerleri bağırıyor yanıyoruz diye.

Ortalık kıyamet kursta kalan arkadaşlarımın kimi camdan atlamış, kimi kapılarda kalmış, kimi zehirlenmiş alevler yükseliyor. Alevler Tekke camisinin minaresini geçti. İtfaiye geldi bir süre sonra tabi bu sırada ailelerimiz hepsi perişan düşünsenize hiç beklemediğiniz bir anda bugünde kalkıp kursuma gideceğim derken bir anda böyle bir olayla karşılaşmak doğal değil tabi. Sonra dedik ki itfaiye geldi şimdi yangın söndürülecek birde itfaiyenin hortumu yetmedi arka taraftan sulama işlemi oldu tabi. Her yer ana baba günü bağrışmalar devam diyor.

En acısı da ne biliyor musunuz bunları hedefi Efendinin kontrolünde medreseler açmayı dünyaya hizmet etmek olan biri. Çünkü Efendisi ona “Siz gençsiniz dünyaya hizmet edeceksiniz” müjdesini vermişti.

Yıllarca çok duyduğumuz şeylerden bir tanesi bunların arkasında başka bir güç var. Çünkü bu kadar iftiraya fitneye bunların bitmesi lazım. Evet arkamızda bir güç var Efendi Hazretlerimiz’dir. Buna da belli hocalar gayet iyi biliyor.

Kursu yakanlara demişler ki Masum hocanın arabasına bombayı koy onu yapamam dedi diye kursu yaktırmışlar. Hiçbir sebebi yokken sadece haset ve kinlerinden bunu anlatıyorum ama bizim hayatımız hep tehditler, hep tenkitler.

Sevgili arkadaşlar yaşadığımız olaylardan sadece bir tanesini anlatmaya çalıştım. Bundan sonra daha yaşamış olduğum bir olayı anlatmaya çalışacağım inşallah, selametle…

Yorum yapın