Fatih Medreseleri'ni Tanıyalım – Yavuz Selim Ulusal | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri’ni Tanıyalım – Yavuz Selim Ulusal


Yavuz Selim Ulusal hocanın duyguları;

İsmim Yavuz Selim Ulusal 1972 Trabzon Of doğumluyum. Trabzon Of’lu olmamız hasebiyle çocukluğumuzdan beri Efendi Hazretlerimize karşı Sultanımıza karşı hep içimizde bir sevgi bir muhabbet bir saygımız olmuştur, Elhamdülillah. Bu sevgimizin, muhabbetimizin neticesinde Rabbimize şükürler olsun 1999 senesinde Efendi Hazretlerimize intisap etmek, Efendi Hazretlerimizin manevi terbiyesine girmek bizlere nasip oldu.

2000-2001 yılları arasında evliyim çocuklarım var, ticaretle de meşgul oluyorum. Ama dünyevi işlere karşı içimde bir soğukluk meydana geldi.

1983-1984 senelerinde Kur’an Kursu ve medrese hayatı oldu. Kalbimizde Arapça okuyalım, hoca olalım ve o şekilde medresede hocalık yapalım düşüncesi hasıl oldu. Bu düşüncelerle beraber geriye bakmadan çocuğumuz varmış ticaretle uğraşıyormuşuz bunların hiç birini düşünmeden medresede okumaya karar verdik.

2001 senesinde Fatih Çarşamba da medresede Arapça okumaya kıymetli hocam Masum Bayraktar hocamla okumaya başladım. Tabi bu başlamamızla beraber çok büyük tepkilere maruz kaldık. İşte evlisin çocukların var, çocukların ne yiyecek ne içecek onların rızkını nasıl kazanacaksın nasıl yapacaksın diye en yakınlarımız tarafından bile böyle bir tepkilere maruz kaldık. Ama biz bunların hiç birine kulak asmadan hiçbirini dikkate almadan Arapça eğitimimize başlamış olduk ve çok büyük fedakarlıklar neticesinde iki buçuk üç seneye yakın bir süre içerisinde Arapça eğitimimizi tamamlayarak kıymetli hocam Masum Bayraktar hocamdan 2004 senesinde Arapça icazetini alarak talebelik hayatımızı bu şekilde noktalamış olduk.

15 seneyi aşkın bir süredir cemaatimiz içerisinde düğüm olan, aşamadığımız, çözemediğimiz bir meseleyi ve insanlarımız özellikle halkımız tarafından da bu işin aslının hiç bilinmediği bir konuyu kamuoyuna duyurmak için bu şekilde duyurmak gereğini kendimizde hissettik.

Meseleyi kısaca özetleyecek olursak bizler için Fatih Medreseleri için işte efendim Fatih Medreseleri Efendi Hazretlerimizden ayrıymış Efendi Hazretlerimiz onları kovmuş cemaatle bir alakaları yok gibi böyle hiç aslı astarı olmayan gerçeği yansıtmayan ifadelere 15 senedir maruz kaldık.

Bakın şunu samimiyetle söylüyorum ki gerçekten hayatımda bana en ağır gelen şu ifade ki Efendi Hazretlerimizden ayrı. Biz Efendi Hazretlerimizden değil ayrı olmamız Efendi hazretlerimizden ayrı bir nefes bile alamayız. Bizler Efendi Hazretlerimize ne zaman ki intisap ettik yeni bir hayata başladık yeniden doğduk.

İşte bizler Efendi Hazretlerinden kovulmuşuz. Kıymetli insanlar! Efendi Hazretlerimizi yakinen tanıyan Efendi Hazretlerimizi cemaatimizi biraz yakından bilen tanıyan insanlara bir gidin sorun efendi hazretlerimizi 55-56 senelik mürşidi kamillik hayatında bir tane ihvanını kovduğu rastlanmış mıdır? Efendi Hazretlerimiz hakkında böyle bir şey isnad etmek bile O’nun hakkında bir iftiradır. Sultanımız buyuruyor; “Biz bırakacağımız evladımızı kabul etmeyiz. Kabul ettiğimizi de bırakmayız”

4 tane çocuğum var, Elhamdülillah. Medresede doğdular, medresede büyüdüler ve halen medreseler de okumaya devam ediyorlar. Çektikleri bir sıkıntıyı sizinle paylaşmak istiyorum. Çocuklarıma soruyorlar ki evladım kızım sen hangi medresede okuyorsun, baban hangi kurslarda vazifeli? Malum fitnelerden dolayı Fatih Medreseleri ifadesini kullanırken boğazının düğümlendiğini terler içerisinde kaldıklarını o çocuklarımın halini anlayabiliyor musunuz? Bu çocukların suçu ne, ne yapmışlar?

Babaları Fatih Medreseleri’nde vazife yapıyor, kendi çocuklarım Fatih Medreseleri’nde okuyorlar, Elhamdulillah. Hafızlıklarını bitirdiler şu an Arapça okuyorlar en kısa zamanda da hoca olacaklar.

Böyle sıkıntılara maruz kaldık, maalesef.

Yorum yapın