Fatih Medreseleri'ni Yaşamış Olduğu Gerçekler İle Tanıyalım – Ahmet Boyacı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri’ni Yaşamış Olduğu Gerçekler İle Tanıyalım – Ahmet Boyacı


Ahmet Boyaci hocanın duyguları;

İsmim Ahmet Boyaci. Fatih Medreseleri Heyet Kurulu üyesiyim. Bugün sizlerle bazı açıklama yapmak istiyorum, şuan bizim kurumumuza yapılan fitneleri size atılıyormuş gibi dinlemeni izlemenizi rica ediyorum.

Geçen yıllarda kurumumuz Sinan Erdem Spor Salonunda 150 Hafız 150 Hoca İcazet Merasimi düzenledi. Kurumuz bizlerde davet vazifesi verdi bizlerde belediyelerle görüşmeye gittik fakat İsmailağa Vakfı yöneticisi Seyfettin İnanç bizden önce davranıp bütün belediyeleri teker teker dolaşıp bizler hakkında karalama kampanyası yapmıştı.

Yine bu çalışma için şehir dışında bir abimiz için görüşmeye gittik. Abimiz bu 300 hocamız ve kardeşimiz için hediye istedik. Abimiz bizi kırmadı 300 kardeşimize birer cumhuriyet altın takayım dedi. Biz hocalarımıza haber vermeden bu olay hemen tersine dönmüştü karalamalar hemen oradaki abimize kadar gitmişti. Talebelerimize dağıtılacak hediyelere engel oldular. Seyfettin İnanç o abimizi arayıp talebelerimizin sevinmesine engel oldu.

Belediyelerden birine gittik. Bu durumu öğrenmiş, hocam başınıza böyle bir şey gelmiş ben konu ile ilgilenmek istiyorum ben sizlere 150 adet çeyrek altın hediye edeyim dedi ve bizim 150 tane yavrumuza çeyrek altın hediye etti. Devamında bu belediye başkanı bizim hocamızın yanına gelip hasbihâlde bulundular.

Bizim yaptığımız tüm çalışmalara engel olmaya çalıştılar. Çalışmadılar bizler çalıştık. Destek çıkmadılar bizlere karşı çıktılar. Görünürde hiçbir çalışmaları yok bizlerinde önünü kestiler.

 

Yorum yapın
    1. Anonim diyorki;

      İnanıyor sana arkandayız abi