Fatih Medreseleri'ni Tanıyalım – Yusuf Özkan | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri’ni Tanıyalım – Yusuf Özkan


Yusuf Özkan hocanın duyguları;

Kıymetli insanlar! Malumunuz üzere son günlerde yaşanan bazı gelişmelerden dolayı biz kurum olarak bazı yazılar kaleme aldık. Bu yazılarımızın karşılığında hem olumlu hem olumsuz tepkiler aldık. Bu yazıların gerekli olduğu tepkileri geldi. Ancak olumsuz tepkiler de aldık.

Son günlerde yaşanan olaylar zülfiyare dokunduğu için bu yazıları kaleme aldık. Bize 15 yıldan beri yapılan bu haksızlıklara bu iftiralara, yalanlara camiamızın bazılarının 15 dakika dayanamadıklarını size anlatmaya çalışacağım.

Ben önce kendimi tanıtayım adım Yusuf Özkan. 4 çocuk babasıyım. Ticaretle iştigal ediyorum. Fatih Medreseleri ve İsmailağa Derneği’nde vazifeliyim.

Şükürler olsun 16 yıldan beri kendi çocuklarımıza, işimize nasıl önem veriyorsak, medreselerimiz için Efendi Hazretlerimizden duyduğumuz ifadeler çerçevesinde hizmet etmeye çalışıyoruz.

Biz bu kapıda 1957’den beri varız, Elhamdülillah. Efendi babadan Efendi Hazretlerimizden devamla beşinci kuşak şu anda hayatını sürdürüyor. Yani atmış yıla yakındır bu camianın içindeyiz.

Ben 1972 doğumluyum. İstanbul Fatih İmam Hatip mezunuyum. Belli bir süre sonra eğitime devam etmedim, ticarete atıldım. Taki 1999 senesine kadar Mevla’nın belki hoşuna gitmeyen bir hayat içerisindeydik ama kardeşimizin ölümüyle Mevla bizi öze dönüş çağrısı yaptı.

İbadetlerimize dikkat etmeye çalıştık çok kısa süre sonra ders aldık elhamdülillah. İsmailağa’nın o arka taraf dediğimiz bölge abilerin yaşlıların zenginlerin olduğu bölge de 6-7 ay gibi bir zaman çalışmamız oldu. Tabi bu çalışmalarda bazı hoş olmayan hareketleri tarafımızdan tespit edildiği için bünyemiz bunu kaldırmadı. O kadar güzel bir dönüştü ki bu gece saat üçte İsmailağa’nın kapıları açılıyor bizde saat iki buçuk gibi caminin açılmasını beklerdik. Hatmi şerife girelim, namaz kılalım, zikrimizi çekelim, rabıtamızı, dersimizi yapalım gibi.

Gözlüklü Ahmet abimiz Allah selamet versin çoğu zaman şahitti beraber kapıyı açtığımız vardı. O günlerden sonra bazı hareketler Efendi Hazretlerimize bakış açıları bizi rahatsız etti. Biz dededen beri bu kapıdayız. Dedem de şükürler olsun 1979 senesinde vefat edene kadar İsmailaağa camisinde ondört buçuk sene imamlık yaptı.

Efendi Hazretlerimiz Anadolu’ya Emri Bil Maruflara giderdi. İki ya da üç ay o zamanın ulaşım şartlarıyla, dedem Efendi Hazretlerinin ifadesiyle Akyazılı Mustafa Efendi’dir. Biz onun torunlarıyız Elhamdülillah.

Bu dededen kalma düşünceyle bünyemiz bazı şeyleri kabul etmediği için arka tarafta kalamadık velhasıl kelam. Sonra çocukluk arkadaşımız Masum Bayraktar hoca Çukurbostan camisinde vazife yaparken biz onla tanıştık.

1999-2000’li yıllarda orada vazife yaparken sohbetlerine katılmaya başladık. Taki bir kaç ay sonrasında bu fitneler başlayana kadar beraber güzel çalışmalar yapıyorduk.

Olayları size anlatacağım şimdilik bu beş altı dakika şimdilik yeter. Bundan sonraki videolarda devam edeceğiz…

 

Yorum yapın