Fethiye'de Bir İlk Yaşandı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fethiye’de Bir İlk Yaşandı


dsc_0097

Ege Bölgesinin nadide ili Muğla bütün doğal güzelliğiyle Örnek Gençlerini bağrına basmaya hazırlanıyordu.

 

Fatih Medreseleri’nin Türkiye’nin 81 ilinde düzenlemiş olduğu Örnek Genç konferanslarının 59.sunu Fethiye Uygulama Otelinin Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

 

Programın sunumunu Ege Bölgesi sorumlusu Muhammed Kaynar hocamız üstlendi ve Fethiye ilk geldiğindeki tatlı bir hatırasını seyircilerle paylaştı. “Fethiye giriş yaptığında burada ne yapmaya geldiniz diye sorduklarını, kendisinin medrese açıp Kur’an-ı Kerim öğreteceğiz dediği zaman halkın bizimle makara mı yapıyorsun? deyip hiç teşebbüs bile etmeyin dediğini, ama gelinen noktada Allah’ında yardımıyla çok iyi bir noktada olduğumuzu” ifade etti.

 

Programımız aşrı şerif ile başladı, sonra yaşları 4 ile 5 yaşlarında değişen yavrucaklarımızın günahsız ağızlarından dökülen ayet ve hadisler bütün Fethiye halkını n hayretlerini celb ediyor hayatlarında ilk kez karşılaştıkları bu manzara karşısında hayretlerini gizleyemiyorlardı. Daha sonra örnek gençlerimizin sergilediği performans cemaatimizin hayranlık duygularının iyice kabarmasına vesile oldu.

 

Konferansımız Heyet Kurulu üyesi Ahmet Binici hocamızın günün anlam ve önemini anlatan konuşmasıyla devam etti ve daha sonra teşekkür konuşması yapmak üzere  Alanya Merkez Camii emekli imamı Resul hocamız mikrofona geldi ve eşine az rastlanır güzellikte bir teşekkür konuşması yaptı; “Konuşmasında ne iş ile meşgul olursak olalım bir yanımız illa ki bu medreselerde olmalı, ekmeğimizin yarısını medreselerle paylaşalım, suyumuzun yarısını onlarla içelim” diyerek mana yüklü duygusal bir konuşma yaptı.

 

Daha sonra programımız musafaha ve ufak bir ikram ile birlikte sona erdi.

 

 

 

Yorum yapın