Gerçek İhtiyaç "İslam Birliği" | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Gerçek İhtiyaç “İslam Birliği”


dsc_0090

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hocaefendi Sultangazi Mekke Mescidinde katıldığı Türkiye Hatibini Seçiyor Sultangazi etabının sonrasında Türkiye gündemine dair konular üzerine açıklamalarda bulundu.

 

Hocaefendi öncelikle Türkiye Hatibini Seçiyor yarışmasının bambaşka bir heyecan olduğunu 7 den 70’e bütün herkese kürsülerde konuşma imkanı sağlamak, kürsünün heyecanını yaşama fırsatı vermek hem bizler için hem yarışmacılar için elde edilmesi çok zor olan bir nimettir. Bu sayede geleceğin hocaları olan yavrularımız kürsü heyecanını çok erken yaşlarda yenmiş ve geleceğe donanımlı bir şekilde hazırlanmış oluyor.

 

Hocaefendi konuşmasının devamında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın  Rusya Başkanı Putin ile geçen bizi Şangay Beşlisine alın AB’yi unutalım tarzı söylemlerin Türkiye’yi itibarsızlaştırdığını, Türkiye’nin konumunu zayıflatan bir gösterge oluşturduğunu ifade etti.

 

Yakın zamanda  Türk Devletleri’nin kurduğu ortak ordu hareketi çok güzel bir hareket olmakla beraber bu ortaklığın Türklük çatısı altında değil İslam Orduları şeklinde olması dosta güven verirken düşmanın kalbine korku salacaktır.

 

Türkiye’nin Uluslararası arenada birliğe üye olması gerekiyorsa bununda İslam Devletleri ile kurulacak birliğin olması gerekmektedir. Çünkü ortak değerlere saygı duymak, aynı dine mensup olmak kurulacak olan birliğin muvaffakiyetinde önemli rol oynayacaktır. Zira Mevla Teala “Siz onların dinine girmedikçe, sizlerle dost olmazlar” ayeti bu konuda bizlere yol göstermektedir. Türkiye’nin bir an önce yüzünü İslam Birliği’ne çevirmesi elzem olan bir hal almıştır diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

 

210120131449hbr

Yorum yapın