Hedefsiz Gençlik | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Hedefsiz Gençlik


Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Medine Mescidi’nde hadis dersi programı düzenledi. Ders sonrası sorulan sorular üzerine bazı konulara değindi.

 

KUR’AN-I KERİM BİLİNÇ AŞILAMASI

 

Hoca Efendi konuşmasında ulaşabildiğimiz bütün insanlara Kuran-ı Kerim’in bir hayat nizamı olduğunu, sadece okumak değil hayatın her safhasında onu önder edinip verdiği hükümler doğrultusunda yaşamak gerektiğini vurguladı.

 

Dışarıdaki gençlerimizin çoğu hedefsiz ve bilinçsiz bir şekilde kendini rüzgara bırakan yaprak misali savrularak hayatlarını geçirdiklerini oysa ki Kur’an-ı Kerim’i ve Peygamberi önder edinen gençliğin Fatih Sultan Mehmet misali tarihin seyrini değiştirebilecek gücü ve inancı kendinde bulabileceğini vurguladı.

 

İĞNE VE ÇUVALDIZ

 

Hoca Efendi yitip giden gençliğe dikkat çeken konuşmasında şöyle devam etti; “Daha geçenlerde mecliste grubu bulunan partinin kurmaylarından birinin evladı intihar etmek suretiyle canına kıymıştır. Bu nasıl bir iştir ki daha 25 yaşındaki gencecik evlat intiharı çare olarak görebiliyor. Allah evlat acısını kimseye yaşatmasın. Temennimiz odur ki mecliste bulunan bütün partiler yekvücut olup, terörün yıktığı ocaklar son bulur ve inşallah analar ve babalar evlat acısını yaşamazlar” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

Yorum yapın