Hiçbir kimsenin inkar edemeyeceği muhteşem çalışma | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Hiçbir kimsenin inkar edemeyeceği muhteşem çalışma


dsc_0015

Fatih Medreseleri Bağcılar şubesinde vazife yapan genç Burak Doğan hoca fmhaber.com’da yazarlığa başladı. İlk yazısını sizlerle paylaşıyoruz.

 

Mevla’ya hamdü senalar olsun ki bizi böyle güzel bir vazife ile vazifelendirdi.

 

Mevlam en güzel şekilde başarabilmeyi vatanımıza, milletimize ve dini Mübini İslama en güzel şekilde hizmet edebilmeyi nasibi müesser eylesin. Mahcup olmaktan, eksik kalmaktan ve yanlış yapmaktan Mevla’ya sığınırım.

 

Öncelikle “hayır işlerinde yarışın” (Bakara,148) ve “onlar hayırda birbirleriyle yarışırlar” (Âli-İmran, 114) ayeti kerimelerine kendilerini muhatap görerek böyle bir zamanda tamamı ile islami esasların (İslam da aile, İslam da ticaret, tesettür, sünnete ittiba, vs.) konular içeren bir yarışmayı düzenleyen ve bunu Türkiye’nin 81 ilinde “Türkiye Hatibini seçiyor” yarışması adı altında yapan Fatih Medreseleri’ne teşekklürlerimi arz eder, ilerledikleri bu yolda Mevla’dan muvaffakiyetlerini dilerim.

 

Yarışmanın düzenlenmesindeki amacı ele alırsak sadece bir yarışma değil, İslami şuurdan, Ahlaktan, hukuktan, sevgiden mahrum bırakılarak dinden uzaklaştırılmak istenen ve bu konuda garip kalan ümmeti Muhammed’in bilinçlenmesi, faydalanması ve yeniden İslam ruhunun maddi-manevi beraberliğin yakalanması amaçlanarak düzenlenen bir yarışma olduğunu acizane görmekteyiz.

 

Ayrıca bizzat bu yarışmanın içinde olduğumuzdan mütevellit gözlemlediğimiz kadarıyla yeteneği ve yeterli ilmi olupta kürsüye çıkmaktan, insanlara bildiklerini anlatarak halka hitap etmekten bir nevi emri bil maruf yapmaktan  tabiri caiz ise çekinen kardeşlerimiz bu yarışma teşviki ile  kürsülere çıkıp bülbül gibi şakıyıp birbirleriyle yarış içinde olarak daha güzel anlatımlar yapıp daha iyi sunumlar sunarak hem halkı hem kendilerini geliştirmektedirler.

 

Yani Netice-i Kelam;

 

“Türkiye Hatibini Seçiyor” yarışması Hem halka hem hakka büyük bir Hizmettir. Çünkü Halka hizmet Hakka hizmettir.


Programın güzelliklerini, faydalarını  anlatmakla bitiremeyiz. Bize yakışan şarkıcının, türkücünün, dansçının, topçunun ve popçunun yarışma sahnelerinden düşmediği bir dönemde, sadece dünyevi menfaatler için sahnelere çıkıp insanların alkışlayıp eğlenmelerini için yeteneklerini sergileyen kişiler desteksiz kalmadığı gibi, gönüllerinde İslam’a hizmet olan, Allah aşkı ile yanıp kavrulan 7’den 70’e tüm kardeşlerimizin heyecanıyla heyecanlanıp, hüzünleriyle  hüzünlenip, sevinçleriyle sevinip bir bütün olduğumuzu göstererek onlara destekçi olup yalnız bırakmamaktır.

 

Böyle bir çalışmanın güzelliğini, muhteşemliğini ve muazzamlığını hiçbir kimse inkar edemez.


Hadisi Şerif’te de buyurulduğu üzere; “Kim İslam’da iyi bir çığır açarsa açtığı çığırın ecri ve kendisinden sonra onunla amel edenlerin ecirlerini, sevaplarından hiçbir şey eksilmeden ona aittir. Her kim de İslam’da kötü bir çığır açarsa açtığı çığırın günahı ve kendisinden sonra onunla amel edenlerin günahlarını, günahlarından hiçbir şey eksilmeden ona aittir.”


Şüphesiz ki bu yarışmayı düzenleyenler güzel bir çığır başlattıkları gibi ecir ve mükafatlarını da kat kat alacaklardır.  Böyle bir programa destekçi olanlarda “Ya oku, ya okut, ya sev, yada yardımcı ol Ama beşincisi olma yoksa helak olursun” hadisi Şerif’inden  anladığımız kadarıyla dünya ve ahirette ecirlerini alacaklardır.

 

Dua ve Selam ile. . .

 

YAZIYI FMHABER’DE OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Yorum yapın