Hoca Efendi 4 Bakan Hakkında Ne Dedi? | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Hoca Efendi 4 Bakan Hakkında Ne Dedi?


Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi’nin her sabah Genel Merkezde verdiği feyz ve bereket dolu Arapça, Hadis, Risaleyi Kudsiyye ve Osmanlıca dersleri devam ediyor.

Ders bitiminde soruları cevaplandıran Hoca Efendi’ye 4 Bakanla alakalı bir soru soruldu. Kendilerinin politik düşüncelerden uzak olduklarını ifade eden Hoca Efendi soruda ısrar edilince şu cevabı verdi: “Biz politikadan kendimizi hep uzak tuttuk. Ancak bu konuyla alakalı cevap verme ihtiyacı doğmuştur. Bakanlarla alakalı nasıl meclisin bir vicdanı varsa halkında bir vicdanı vardır. En azından halka karşı bir sorumluluk vardır. Burada milletimizinde vicdanen rahatlaması açısından yapılması gereken Yüce Divana gidilmesi idi. Biz suç işlemişlerdir demiyoruz. Ancak milletimizinde soru işaretleri içinde bırakılması da uygun bir hareket değil” dedi.

YUSUF (A.S)’IN AKLANMASI

Meseleye Yusuf (a.s)’ın hayatından bir misalle açıklık getiren Hoca Efendi; Malumunuz uğramış olduğu iftira neticesinde hapse atıldı. 12 yıl hapiste kaldıktan sonra onu serbest bıraktılar. Fakat O yargılanmak istediğini söyledi. Çünkü olay neticeye bağlanmaz ise insanların içinde devamlı bir soru işareti olacaktı ve yargılandı.

Züleyha validemizin itiraf etmesiyle zaten Allah katında suçsuz olan Yusuf (a.s) halk bazında da aklanmış oldu.

Bakanlar meselesinde de bu güzel metod işletilmeliydi. İnsanımızın kalbinde ve zihnindeki soru işaretleri giderilmeliydi. Yanlış yoksa problem yok. Varsa da adalet yerini bulmuş olurdu dedi.

Yorum yapın
  1. HÜSAM diyorki;

   ANLAYAN ANLAMIŞTIR

  2. SAFFT diyorki;

   DAHA NE DESİN BUNU ANLAMADIYSAN BEN NE YAPAYIM

  3. İSLAM diyorki;

   ÇOK GÜZEL BENZETME OLMUŞ