Hükümetler Gerekeni Yapsaydı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Hükümetler Gerekeni Yapsaydı


dsc_0001

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi Kavacık Medine Mescidi’nde Cuma namazı sonrası yaptığı açıklamada dünya gündemini yakından meşgul eden Efendimize hakaret filmi neticesinde meydan gelen olaylarla alakalı yapılan yorumları değerlendirdi.

 

 

Maalesef biz Müslümanların hassasiyet önceliklerimizin nerelere kaydığını bir kez daha bu vesileyle görmüş olduk. Bu kadarını tahmin etmiyorduk.

 

 

Yapılan yorumlara bakıldığında verilen tepkiler bir tarafa, neredeyse tepki verenleri suçlayan bir kalabalıkla karşı karşıya kalındığını belirten Hoca Efendi üstelik filmi yapan hainler hiç sıkılmadan biz bu bu olayın sonun nereye varacağını tahmin ederek bu yola çıktık diyecek kadar ileri gidebiliyorken, kimler tarafından emir ve yardım aldığını açıkca belirtebiliyorken biz Efendimizi sahiplenen bir konumda yadırganacak bir hale gelmişiz. Bu ne gariplik bu ne garabettir.

 

 

Hükümetler gerekeni yapsaydı Diğer taraftan Libya, Ürdün, Mısır, Türkiye vs. halkın aşırı tepki vermesinden çekiniliyorsa ki bu normaldir, o zaman halkı teskin edebilecek derece bu olaydan rahatsız olduğunuzu ve ilgilendiğinizi net bir şekilde ortaya koyacaksınız ki halkı kontrol edebilesiniz. Yoksa bu olay her hangi bir olaymış gibi yapılan hareketi kınıyoruz deyip geçerseniz hem tabanda hem dünya kamuoyunda hem de Efendimizin huzurunda bu olaydan eksi not alırsınız.

 

 

Danimarka’daki karikatür olayına ciddi tepki verilmedi, bugün film rezaleti çıktı. Yarın daha çirkini olmayacağının garantisini veren yok. Bizim en özelimiz biz bu açıklamayı yaparken ortalığı yakıp yıkalım etrafa saldıralım demiyoruz. Fakat bir Müslüman olarak bizim en özelimiz olan Efendimiz (sav) hakkında yapılan aşağılık ve haince saldırılara başımızdaki Müslüman idarecilerin gereken hassasiyeti göstermelerini beklemek bizim en doğal hakkımızdır. Çünkü Efendimiz meselesi her hangi bir mesele değildir.

 

 

Bu konudaki hassasiyetimizi biz ülke olarak birinci ağızdan dünya kamuoyuna duyurmanız durumunda tüm dünyada yankı bulacak önemli bir hareket ve bu tür olayların tekrarlanmaması için ciddi yaptırım anlamına gelmektedir diyerek Hoca efendi sözlerini tamamladı.

Yorum yapın