İlgisiz Ve Duyarsız Kalmayan Halkımıza Teşekkür Ederiz | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

İlgisiz Ve Duyarsız Kalmayan Halkımıza Teşekkür Ederiz


dsc_0001

Kavacık Medine Mescidi’nde sohbet organizesi yapıldı. Sohbet sonrası Türkiye Hatibini Seçiyor ile alakalı sorulan soru üzerine Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi bazı merak edilen konuları anlattı.

 

“Türkiye Hatibini Seçiyor” konulu yarışmamız geçen hafta başladı, Elhamdülillah.

 

81 ilde 81 yarışma ile 500 hoca ve 500 talebe hatibin yarıştığı bu büyük organizasyon 29 Haziran’da İstanbul/Sinan Erdem Spor Salonunda 5 hoca 5 talebe hatibin finale kaldığı yarışma büyük final ile nihayete erecektir, inşallah. 29 Haziran’da finaldeki Birinci yarışmacıya 20 Bin TL, ikinci yarışmacıya 10 Bin TL ve üçüncüye 5 Bin TL teşvik ödülü verilecektir.

 

29 Haziran’daki finale Anadolu’dan ve yakın coğrafyadaki komşu ülkelerden katılımların yüksek seviyede olacağını tahmin ediyoruz.

 

Sponsorlar programımıza ilgi gösterirse salonu dolduran 20.000 katılımcıya sürpriz ikramlarda bulunacağız. Bu hediyelerin başında kura ile 10 kişiyi umreye götürme planımız vardır.

 

“Türkiye Hatibini Seçiyor” yarışması birkaç sebepten dolayı ihtiyaç halini almıştır. Başta 81 ilde 81 sohbet programı halkımızın bizden istediği bir talepti. Böylece bu talep halkımızın katılımı ve desteği ile yerine getirilmeye başlandı. Her ilde 5 hoca ve 5 talebe yarışmacı güncel konularıyla halkımıza hem hatipliklerini hem de dini meselelere ait sunumlarını hazırlayarak sohbet ve Emri Bil Maruf yapmış oluyorlar.

 

Başka bir nedeni şudur ki; yarışmacı kardeşlerimiz hitabet kabiliyetlerini artırıyorlar ki bu konuda kişinin hoca, eğitmen, vaiz olmasına gerek kalmaksızın hayatın her alanında karşımızda ki kişiye dinimizi anlatma konusunda çok yardımcı olacaktır. Mevla eksiksiz ve başarısıyla tamamlamayı nasip etsin.

 

Geçen hafta Rize, Bayburt, Sivas, Denizli, Kilis, İzmir ve İstanbul Bağcılar da elemelere başlandı. Ben bu vesile ile emeği geçen tüm arkadaşlarımıza, ilgili makam ve kuruluşlara ve yarışmamıza ilgisiz ve duyarsız kalmayan halkımıza şükranlarımızı sunarız.

 

Her ay yarışmalar sırası gelen illerde ilan edilecektir. Halkımızın teveccühünün devamını diliyor ve şimdiden herkese teşekkür ediyorum.

 

 

 

Yorum yapın