Kardeş Anlayışınız Bu Mu? | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Kardeş Anlayışınız Bu Mu?


Kardeşkanı Akıtmak Hiç Kimseye Yarar Sağlamaz

İki hafta içinde iki darp olayı ile karşı karşıya kaldık. Yaşanılan bu vahşice saldırılar, bilerek ve bilmeyerek meydana gelmiş olabilir. Ancak durum ne olursa olsun, herkes saldırı olaylarının ne kadar korkunç boyutlara ulaştığının farkında olmalıdır. Birileri, kin ve nefret uyandırarak ortalığı karıştırmak istiyor.

Henüz 17 yaşında olan genç Hocamız Muhammet Demirhan yavrumuzun, aldığı darbelerle kafatasında çatlaklar meydana gelmiş ve gözünün altındaki kemikte kırılmıştır. Ayrıca başka bir hoca kardeşimizde Kavacık meydanında üç kişi tarafından hunharca saldırıya uğramıştır. Burada şunu açıkça ifade etmek istiyoruz ki; kardeşkanı akıtmak hiç kimseye yarar sağlamaz, sadece küfrün elini güçlendirir.

İhvana El Uzatan Ahlak Yoksunu Bu Canilere Sormak İstiyoruz

Gençliğin, uyuşturucu ve zina gibi pek çok kötülükler içindeki bataklığa saplandığı şu günümüzde tüm bunlardan uzak durarak medresede hocalık yapan ve henüz daha on yedisinde olan pırıl pırıl bu yavrumuza el kaldırırken hiç mi vicdanınız sızlamadı? Bu öfke ve kin ne için? İhvan anlayışınız bu mu? Sizin kardeşlik anlayışınız kan akıtmaksa size diyecek hiçbir sözümüz yok! Çünkü gerçekten çok acınacak bir haldesiniz.

İLAN EDİYORUZ!

Şehir eşkıyalığına soyunup, ortalıkta kan akıtmak için dolaşan herkes şunu çok iyi bilsin ki Fatih Medreseleri, Efendi Hazretlerimizin (k.s.) idealleri doğrultusunda samimi bir hissiyatla ve iştiyakla İslami bir hizmetin içindedir. Bu acımasız fiilleri işleyenler, sadece birer maşa konumundadırlar. Asıl bu işi azmettirenler şunu iyi anlasınlar, bizim hiç kimseyle bir alıp veremediğimiz yok! Ayrıca hiçbir zaman kin ve nefretle hareket etmek gibi bir niyetimiz olmadı olmayacaktır da!

Yıllardır fitne ateşini körükleyerek zarar vermeye çalışanlar, her zamanki katı ve bilinçsiz duruşlarıyla, milleti taşkınlığa ve saldırganlığa sürüklemektedirler. Böylesine ucuz bir işin içinde olanlar, en sonunda yaptıkları iğrenç planlarıyla karşı karşıya kalacaklarını iyi bilmelidirler.

UYARIYORUZ!

Yıllardır sürdürülen fitnelerin zamanla ne kadar zararlı hale geldiğini hepimiz bugün yakinen görmekteyiz. Yapılan bu çirkince saldırıların sebebi; hesapsız ve duyarsız davranışlardır. Cemaatimizin birlik beraberliği konusunda hiç kimsenin kılını kıpırdatmaması oldukça üzücüdür. Herkes, bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığı içerisinde hareket etmektedir. Ama şu çok iyi bilinmelidir ki; bir gün o yılan sana da dokunacaktır. O nedenle vakit geçmeden herkesin başını iki elinin arasına alıp, bir muhasebe yapması gerekmektedir. Vakit geçtiğinde; “Eyvah!” demek, kesinlikle fayda vermeyecektir. Fatih Medreseleri olarak bizler bu uyarıları, bıkmadan usanmadan 15 yıldır samimiyetle yapıyoruz. Ancak şunu da çok iyi biliyoruz ki uyarılarımız yine dikkate alınmayacak. Olsun! Bizler samimiyetle uyarılarımıza devam edeceğiz. Elbette bu gün olduğu gibi yarında haklı olduğumuz anlaşılacaktır.

Son olarak vakit geçmeden önce tedbirin alınmasını tavsiye eder ve camiamızın huzur içinde kaliteli çalışmalar yapmasını Rabbimizden niyaz ederiz.

Çağrı bizden, anlayış sizden, muvaffakiyet Allah’tandır.

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın