Kur'anı-ı Kerim'e Hakareti Şiddetle Kınıyoruz ! | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Kur’anı-ı Kerim’e Hakareti Şiddetle Kınıyoruz !


Amerika`da eski bir asker olan Ben Smith, Çay Partisinin bir toplantısında yaptığı konuşma sırasında İslam`a hakaret edip, elindeki Kur`an-ı Kerim’e saygısızlık yapması, İslami dernekler ve sivil toplum kuruluşları tarafından kınanmaya devam ediyor. Fatih Medreseleri olarak, yapılan bu saygısızlığı şiddetle kınayıp bütün Müslümanları Kur’an-ı Kerim’e sahip çıkmaya davet ediyoruz.

 

“4 yaş 4 ay 4 günlük iken başlayıp, son nefese kadar Kur’an-ı Kerim ve İslami ilimleri öğrenme” Sloganıyla faaliyetlerini sürdüren Fatih Medreseleri Gaziantep Şube Müdürü Selçuk Taş hoca yaptığı açıklamada; “Yapılan bu saldırıları şiddetle kınıyoruz. Müslüman halkımızın İslam düşmanlarının İslam`a ve mukaddesata ne kadar kindar ve ne kadar saygısız olduklarını görmeleri lazım. Bu onların demokrasi ve özgürlük maskesi altına gizlemiş oldukları çirkin yüzleridir”. Dedi.

 

“İslam Coğrafyası’ndaki fitnenin arkasında Siyonist İsrail vardır”

 

Bu saldırılar, Kur’an-ı Kerim’in ışığını söndürme ve Müslümanların önünü kapatma çabasıdır diyen Selçuk Taş Hoca , bu çirkin olayın tüm İslam alemini derinden yaraladığını belirti.

 

Taş,  Kur’an-ı Kerim’e düşmanlık edenlerin aslında Allah’a, Peygambere, Meleklere ve tüm Müslümanlara düşmanlık ettiğine işaret ederek, “Bu çirkin saldırıların arkasında Mescid-i Aksa`yı işgal eden, Gazze’ye ambargo uygulayan, Irak, Afganistan ve Lübnan’ı işgal eden, Suriye’de Müslümanları birbirine öldürten ve İslam ülkelerindeki Müslümanları birbirine kırdırtmaya çalışan fitne ve fesatlık çıkaran Müslüman kanı akıtan Siyonistler var. Bu çirkin saldırılar senelerdir söndürülemeyen, önüne geçilmeyen ve gün geçtikçe parlayan Kur’an-ı Kerim’in ışığını sündürme ve Müslümanların önünü kapatma çabasıdır.” İfadelerine yer verdi.

 

“Her gün Kur`an-ı Kerim`i mealiyle beraber okumalıyız”

 

Müslümanların yapılan bu tür saldırılar ve hakaretler karşısında sadece kınama yaparak yetinmemesi gerektiğini vurgulayan Taş, “Müslümanların yapılan bu tür saldırılar karşısında silkinip kendilerine gelmeleri ve her gün Kur`an-ı okuyarak onunla haşir neşir olmaları gerekiyor. Her Müslümanın günde en az 5 sayfa Kur`an-ı Kerim’i Mealiyle beraber okuması lazım.” Şeklinde açıklamada bulundu.

 

 “Müslümanların yapacağı en iyi tepki çocuklarına Kur`an-ı öğretmeleridir”

 

Müslümanların çocuklarına Kur`an-ı Kerim’i sevdirmeleri gerektiğini söyleyen Taş son olarak, “Bu İnsanlar kötü karakterlerini çirkefliklerini ortaya koyarak bazen Peygamberimize bazen yüce kitabımız Kur`an-ı Kerim’e saldırıyor, hakaret ediyorlar. Bazen de koyun postuna bürünmüş kurt gibi başka maskeler altında İslam’a saldırıyor bizleri gaflet anındayken vurmaya çalışıyorlar. Çocuklarımızı çizgi filmleriyle, oyunlarıyla başka yönlere çekip günahlara sürükleyip İslam’dan ve Kuran’dan uzaklaştırarak cehenneme sürüklüyorlar. Müslümanlar olarak bizlerin Çocuklarımıza Kur`an-ı Kerim’i daha küçük yaşlardayken sevdirmemiz lazım yoksa çocuklarımız geleceğimiz olan neslimiz başka şeyleri sever ve Kuran’dan uzaklaşır.” Uyarısında bulundu.

 

 

Fatih Medreseleri
 

Yorum yapın