Mısır | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Mısır


Yüreğimiz kan ağlıyor.

 

Yüreğimiz bir kere daha kan ağlıyor.

 

Yeryüzü bir kez daha Müslüman bir halka, Müslüman olmayanlar tarafından yapılan zulüm ve katliamı sessizlik içerisinde seyrediyor.

 

Ve bazı sözde insan hakları savunucuları, sözde çevreciler, sözde Müslümanlar bu ahvali ellerini ovuşturarak seyrediyorlar.

 

Daha Afganistan’ın, Irak’ın, Suriye’nin, Filistin’in, Arakan’ın, Mogadişu’nun yaraları yüreğimizi sızlatırken birde mısır yarası ilave oldu.

 

Mısır tarihinde seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi iktidarı, kendi atadığı bir general tarafından, (Müslüman olmayan bir general) askeri darbeyle alaşağı edilip, yerine gene Müslüman olmayan bir başkan atadılar.

 

Müslüman mısır halkı, kendisine yapılan bu zulme direnmek için sokaklara dökülünce bu zalim gaddar barbar katiller, Müslümanların üzerine ateş ederek gerçek manada bir katliama imza atmış oldular.

 

Türkiyede sözde ağaç katliamı için ortalığı savaş alanına çeviren, dünyayı ayağa kaldıran o gizli güç ise, gerçek insan katliamına hiç sesini çıkaramıyor.

 

Niye çıkarsınlar ki, Türkiye de ağacı bahane ederek savaş çıkarmak isteyenler, Mısırda başka bir bahaneyle savaş çıkarıp hem rant elde etmiş, hem Siyonist terör devleti İsrail’in Filistin zulmüne destek olmuş, hem de dünya üzerinde ayağa kalkan bir Müslüman ülkesini engelleyerek kendi egemenliğini garanti altına almış hem de aklınca Türkiye’ye göz dağı vermiş oluyor.

 

Hadi onlar işini yapıyor da burada onlara alet olan halk, neden Müslüman halkın uğradığı zulme karşı gelmek için bir adım atmaz. Neden bir hayırlı işe alet olmazlar hiçbir zaman.

 

Ama bilmedikleri yahut unuttukları bir şey var.

 

Yıllardır içi yanan Müslüman halklar bu sefer Allah’a daha içten ve gözyaşları içerisinde, gece gündüz, iftarda ve sahurda dua ederek, din kardeşlerine karşı yapılan bu zulümde yardımcı olmasını niyaz ediyorlar.

 

O zalimler belki bilmez ama Müslümanlar şunu iyi bilir ki, mazlumun duası, kardeşin kardeşe gıyabında olan duası, ramazan-ı şerifte yapılan dua ve gecenin son çeyreğinde yapılan dua asla reddolunmaz.

 

Ve biliriz ki o zalimlerin bir planı varsa ALLAH’ında bir planı var.

 

Bu yüzden MÜSLÜMANIN EN KUVVETLİ SİLAHI DUASIDIR.

 

Rabbimizden gelecek bir yardımı, (belki ebabil kuşlarını) (belki melek ordularını) ya da belki olağan dışı Allah’ın yardımlarını dualar eşliğinde beklemekten başka bir şey gelmiyor Müslüman halkın elinden.

 

Birde Müslüman yöneticilerimiz var.

 

Müslüman ülkelerin Müslüman devlet adamları, kralları, padişahları…

 

Onlar ne yapıyor diye baktığımız zaman görüyoruz ki durum mısırda ki halkın durumundan daha fazla içler acısı, daha ziyade sızlatıyor yüreğimizi.

 

Kuveyt, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap emirlikleri, gayri Müslim olan darbeci zalimlere tam tamına 12 milyar dolar yardımda bulunmuşlar.

 

Niye?

 

Daha fazla Müslüman kanı dökülsün diye…

 

Bunlarda Müslüman, hele bir tanesi kutsal toprakların Mekke ve Medine’nin yöneticisi.

 

Hacca umreye gidenler bilirler, yaptığın duaya bile haram haram diye müdahale eden hocaların amiri.

 

Neyin haram neyin helal olduğunun fetvasını kimden alıyor Suudi kralı Abdullah Efendi çok merak ediyorum.

 

Diğer Müslüman ülkelere baktığımızda ise cılız kınamalardan öteye geçebilen yok. Varsa da biz görmüyoruz.

 

Gözün görmediğine ise gönül katlanamıyor.

 

Hadi Mısırdaki darbeye kimsenin gücü yetmiyor, çünkü Sisi’nin değil Amerika’nın, Avrupa’nın İsrail adına yaptığı darbeydi.

 

Ya buna çanak tutan çakma Müslüman krallara neden tepki gösteremiyor Müslüman ülkeler.

 

Neden kimse kral Abdullah’ın bu ihanetini yüzüne vurup yaptırım uygulayamıyor.

 

Milyar dolarlarını yatırdığı ABD kızar diye mi? Yoksa hac umre kontenjanlarımızı kısıtlar diye mi?

 

Son olarak şunları söylemek istiyorum ki, Mısırdan edindiğimiz bilgilerde halkın ne pahasına olursa olsun ülkesini teslim etmeyeceği yönünde. İşin güzel tarafı İhvanı Müslimin yöneticileri ve diğer kanaat önderleri de aynı fikirde.  Silah kullanmadan direnişe devam edeceklerini öğreniyoruz.

 

Korksun küfrün uşakları çünkü mazlumun ah’ı indirir şah’ı…

 

Ve şunu hiç kimse unutmamalıdır.

 

MEN DAKKA DUKKA.

 

100331072013

Yorum yapın