Ne Oldu Bize Ya Rabbi! | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Ne Oldu Bize Ya Rabbi!


medine-mescidi-ilkler-yasandi-14-10-2011-3

Fatih Medreseleri Kavacık Medine Mescidi’nde Genel Başkan Masum Bayraktar Hoca Efendi sohbet organizesi düzenledi.

Sohbet sonrası sorulan sorular üzerine Hoca Efendi bazı açıklamalarda bulundu.

 

GAZETECESİ, BÜROKRATI, ÇAYCISI HASTALIK HEP AYNI

 

Hoca Efendi sözlerini şöyle devam ettirdi; Hep söylüyoruz yine söyleyeceğiz hem terör olayların da, hem eğitim sisteminde, hem iç ve dış sıkıntılarda başarılı olmak istiyorsak önce Kur’an ve sünnet ışığı altında bunları ele almak durumundayız.

 

Fakat bu alternatiften o kadar uzaklaşmışız ki daha konunun başlangıcında Kur’an ve sünnet ifadesini gören sayın beyefendiler, gazeteciyse ya yazıyı yayınlamaktan imtina ediyor, bürokratsa konuyu kapatıyor, çaycısı bile yan bakıyor.  Neymiş güncel bir çözüm üretmeliymişiz.  Allah’ın hükümleri Resulullah’ı taktikleri senin için güncellik teşkil etmiyorsa neden sıkışınca Allah’a dua edip, Resulullah’tan medet bekliyorsun. Diyeceksin ki biz Müslümanız tabiî ki dua edeceğiz. Amenna itirazımız yok, fakat gizlide dua ederken aşikârda yüksünmek neden?

 

Bunu gören Yahudi ne Efendini tanır senin, nede başka bir şeyini tanır, bir buçuk milyar İslam âleminin aynı anda ayağa kalkacağını bilen kimse böyle bir şeye kalkışabilir mi? Kimse kendini kandırmasın yok böyle bir şey. Ama hastalık hep aynı özentilik.

 

KORKAK MÜSLÜMAN, ÇARESİZ İDARECİ

 

Biz laf kalabalığı yapıp konuyu lastik gibi uzatıp sonra klişeleşmiş bir iki ifadeyle şöyle olması gerekir efendim demeyi bilmiyor muyuz zaten böyle yapmakla 40 senedir binlerce şehitle hala terör için yeni mücadele taktikleri bulmaya çalışıp günah keçisi olacak komutan veya erbaş arıyoruz.

 

Yazık değil mi bu millete, bu yüzden değil midir ki seksen beş yıllık cumhuriyet tarihinde izlenen eğitim müfredatları neticesinde kızlarımız edepten, erkeklerimiz hedeften bir haber yetişmiş olup, bugün sene iki bin on iki olmuş yeni yeni eğitin metotları arıyoruz ve hala hafızlık ve edep diye bir ana dersimiz yok bizim.

 

Zaten bizim Osmanlı gibi ilimde dâhiyane sistemler kurup dünyaya yön vermiş eğitimde dünyaya parmak ısırtan bir geçmişimizde yok. O yüzden Osmanlının eğitimini satacağına, kullanandan taktik alan zavallı bir konuma gelmişiz. Fakat yine ben konumu aştım galiba Osmanlı falan dedik ya kimilerinin gözünde ortama aykırı aydın ve çağdaş mantığa aykırı söylemler bunlar Allah’ım bu mantıktan acilen tüm evlatlarımızı ve halkımızı kurtarsın. Ama önce idarecilerimizi kurtarsın Müslümanlığından çekinen Müslümanlarla sakallılarla aynı ortamda bulunmaktan çekinen bir Müslüman olmaktan idarecilerimizi kurtarsın.

 

PREFABRİK GÜNDEMLER

 

Bu milleti senelerce prefabrik gündemlerle, söylemlerle, yalandan körleştirdiler. bunları kimlerin yaptıklarını da idareciler biliyor, fakat halka bunlar söylenmiyor. Geçen hafta İran heyeti Başbakanlıkta karşılanmadı. En güzelini yaptılar tebrik ediyoruz, Mehmetimize vatanımıza kastedip bir de yüzümüze gülmelerine dayanamadınızhak veriyoruz, fakat bunu halkımıza bildirin yoksa bu halk şuurlanmaz. Bilmezse sana destek olmaz.

 

Netice de Kur’an ve sünnet çerçevesinde şuurunda hareket etmesek daha çok yatarız bu masada. Doktoru değiştirelim, Resulullah gibi doktor, sünneti gibi ilaç, dostları gibi asistanları varken suni  pansumanları bırakalım.

 

Hoca Efendi sözlerini diğer taraftan Mevlam haksızlığa uğramış Müslümanlara da mahkemelerde  yardımını esirgemesin diyerek tamamladı.

 

Yorum yapın