O'ndan (s.a.v) Başka Her Şey Hüsran! | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

O’ndan (s.a.v) Başka Her Şey Hüsran!


122923012013-2

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi sabah namazının ardından verdiği hadis dersinde; “Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in dünyaya teşriflerinin sene-i devriyesini teşkil eden Rebiül-evvel ayının 12. gecesinin tüm İslam alemine hayrılar getirmesini yüce Mevla’mızdan niyaz ediyoruz.” dedi.

 

Dersin devamında Hoca Efendi, Peygamber Efendimizin (s.a.v.) varlığının, kainattaki tüm varlığa rahmet olduğunu söyleyerek, tüm insanlık için en güzel örnek ve önder Peygamber Efendimizdir (s.a.v.) dedi.

 

İnsan hayatının en güzel yaşam biçimini bizlere Peygamber Efendimizin (s.a.v.) sunduğunu hatırlatan Hoca Efendi, bu yaşam biçimini kendi hayatımızda mutlaka tatbik etmemiz gerektiğini söyledi.

 

Hoca Efendi son olarak şu uyarıda bulundu; “İnsanlar dünya ve ahirette huzuru ve mutluluğu elde etmek istiyorlarsa Allah Resulüne gerçek manada tabi olmak zorundadırlar. Peygamber Efendimizin (s.a.v.) dışındaki tüm arayış ve yönelişler, sonunda hep hüsranla bitecektir. Ne mutlu! Hakiki manada O’na (s.a.v.) tabi olana.”

 

Yorum yapın