Osman Bayraktar Hoca'nın Kaleminden… | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Osman Bayraktar Hoca’nın Kaleminden…


Özgecan 20 yaşında ve henüz ömrünün ilk baharındaydı evine gitmek için bindiği minibüsün şoförü tarafından tecavüz edilip, vahşice bıçaklanarak ve yakılarak öldürüldü.

Evet şimdi bu olayın sorumlusuna ne ceza verilmesi gerekiyorsa uğraşmalıyız, ama öncelikle bu vicdansızlığı yapanların nasıl bir hale bürünüp, kalplerinin nasıl katılaştığını, perde inmiş gözleri ve olmayan merhamet duygularını, gencecik bir kızı nasıl öldürüp yaktıklarını düşünüp bir sonuca varmamız gerekiyor.

Bir insanın bu kadar vahşileşmesinde gözlemlediğimiz, İslam’dan uzak kalmış bir nesil, kan dondurucu bu olayın dini yapılarımızdan hatta insanlıktan nasibini almamış yaratık demek geliyor içimden, ama bu insan kılığında ki mahlukların bu hale gelmesinin sebebi nedir?

Müslüman ülkemde yaşanmayan, dini değerlerimiz bu işin başını çekmektedir.

Gençliğinde yetiştirilirken dünyevi bütün ilimler verilmesine rağmen, uhrevi ilimler hep yabana atıldığından ülkemizde bu tür eylemler son zamanlarda baş göstererek bizleri üzmekte ve içimizi kavururcasına yakmaktadır.

Annesi, babası onu el üstünde tutarken, onun kılına zarar gelmesin diye gözleri gibi bakarken, bir yamyamın saldırmasına ne yüreklerimiz dayanabilir,  nede düşüncelerimiz o an belki de korkuyla namusunu muhafaza etmek için mücadele veren kızımız, hatta namusu pahasına canını verebilen yürekli cesur kızımız, bir yandan toprak atmayın meleğime diye feryat eden acılı bir baba…

Ne kadar anlayabiliriz ki? Bu sızlamayı, belki de 3 gün sonra yine her şey eski haline dönecek, yine olan annesine ve babasına olacak, ama ben diyorum ki; “Bundan sonra ne analar ağlasın ne feryatlar kopsun İslami ahlak üzerine yetiştirilmiş olan bir kişi yapamaz ne kumar ne taciz ne vahşilik bundan sonra eğer ağlamasın istiyorsak analarımız dinimizin şuurunu yayacağız başka yolu yoktur.”

‘Erkektir yapar’ diyen BABALAR

‘Ben yaşamadım kızım yaşasın’ diyen ANNELER

‘İnadına soyunun’ diyen KADINLAR

‘Çıplaklığı medeniyet olarak gören’ MAYMUN İŞTAHLI ERKEKLER  

Kadını meta haline getiren ZİHNİYET

Taciz ve tecavüzü çeken DİZİ SENARİSTLERİ

Para için televizyon ve gazetelerinde her türlü namussuzluğu sergileyen MEDYA PATRONLARI

Kadının çıplak bedenini reklam olarak kullanan aşağılık ve adi REKLAMCILAR

‘Kısasta hayat vardır’ sözünün derinliği anlamayan şuursuz LAİKLER

Toplumun manevi değerine karşı çıkıp ‘İrtica hortladı’ diyen BATI KAFALILAR

Ve tüm bunlara hala isyan etmeyen MÜSLÜMANLAR UTANSIN!

Yorum yapın
  1. Ahmet Çakmaktaş diyorki;

   Husûsen bu noktada şunu belirtmeliyiz. Bugün İslâmi edep,ahlak,usul çerçevesinde hareket edilmedikçe başa gelebilecek herşeye hazır olunmalı.Kâinatın Efendisinin bu Ümmete duâsı olmasa hâlimiz nice kavimlerden beter olurdu. Lut kavmi Semud kavmi helak olma sebebleri şu an günümüzde yok mu? Neden bizler helâk olmuyoruz? Ümmetin hâli neden böyle?
   Bir bayan neye istinâden baş açar? Bir insan neye istinâden içki içer? …
   Bunlar husûsen üzerinde durulması mühim meseleleler…