Salavat-I Şerife Teşvik | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Salavat-I Şerife Teşvik


084821012013hbrrbs

23 Ocak 2013’de Peygamber Efendimizin doğum günü. Yani Mevlid-i Şerif Kandili. Masum Bayraktar Hoca Efendi bu mübarek geceye çok ciddi hazırlıklar yaptıklarını açıkladı. Hoca Efendi Pazar sabahı yapılan toplantı sonunda yaptığı açıklamada; Ümmet için Erkek ve Kız medreselerimizde Salavat-ı Şerif yarışmaları başlattıklarını ve sayı olarak çok kuvvetli rakamlara ulaştıklarını söyledi.

 

HAYIRDA YARIŞ ve BİR İLK DAHA

 

 

“Hayırda yarışın” ayetini hatırlatan Hoca Efendi; Peygamberimiz (s.a.v) buyuruyor ki; “Bana bir kere salat edene Allah on kere salat eder” hadisi mucibince böyle bir çalışmaya girişildiğini Kandil Gecesi hem neticenin açıklanacağını hem de duasının yapılacağını söyledi.

 

Türkiye’de inşallah bir ilke daha hem de böyle güzel bir yolda vesile olmanın çok sevindirici ve gurur verici olduğunu belirten Hoca Efendi; Bütün Türkiye hatta Dünya Müslümanlarını bu hayırda yarışmaya davet ediyoruz dedi.

 

HEDEF KİŞİ BAŞI EN AZ BEŞ BİN

 

 

Kişi başı her Müslümanın en az beş bin Salavat-ı Şerif çekerek hayra dahil olması gerektiğini vurgulayan Hoca Efendi; otururken, gezerken, dinlenirken rahatlıkla yapılabilecek bir ibadet. Ve de mükâfatı çok yüksek bir ibadet. Hazır Mevlid’i Şerif Kandili ’de yaklaşıyorken Peygamberimizin ümmeti olarak bizlere bir hayır yarışı çok iyi olur. Hem ümmet olarak bir gönül birliği de yaşamış oluruz dedi.

 

084821012013hbrr

Yorum yapın