Seçim Arefesinde Halkımıza Sesleniş | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Seçim Arefesinde Halkımıza Sesleniş


Seçim Arifesinde Halkımıza Sesleniş

Yine bir seçim atmosferine girmiş bulunmaktayız. Her seçimde olduğu gibi temayül yoklamaları seçilmek isteyen aday adayları, seçim vaatleri ve seçim çalışmaları vs.

Her ne kadar isimler ve görüşler farklı olsa da hepsinin ortak ifadesi “halkımıza hizmet etmek” olduğudur.

Seçime kadar da bu böyle devam edecektir. Kimisi hizmet etmek, kimimizde hizmet almak istiyoruz. Burada Halk olarak bize düşen bir takım vazifelerde bulunmaktadır.

Vatanımız ülkemiz siyasi kanunlar dâhilinde yürütülmeye çalışılıyor, her dört yılda bir yapılan seçimler ile birlikte başımıza getireceğimiz kişi ve kişileri bizler halk olarak seçiyoruz.Bu kişilerde seçim öncesi bizleri ziyaret ederek bizlerden bilgi alışverişi yapıyorlar ve de halkımız için bir çözüm üretme gayretinde bulunuyorlar.

“Siz nasılsanız öyle yönetilirsiniz” hadis-i gereğince kalbimiz ne ile atıyorsa beynimiz öyle çalışmaktadır. Halk vatanın kalbidir, liderler ise beyin konumundadır. Peki ya bizler, bizlerin vekili olarak milletvekillerimizden ne istiyoruz?

Bu kısa dünya hayatında refah seviyesi yüksek kazançlar, yollar, hastaneler, köprüler, imar izinleri, yapılar, maaşların artması, vergi muafiyeti veya indirimi vesaire, vesaire. Bizlerin hayatı sadece ve sadece bunlara mı bağlı acaba?

Gözümüzün önünde eriyen evlatlarımız ve gençlerimiz ile alakalı projeler üretmenizi istiyoruz. Yoksa şu anda sokaklarımıza kadar gelmiş. Hatta ve hatta kapılarımıza, evlerimize dayanan uyuşturucu, esrar bizim derdimiz değil mi? Hadi kendimize acımıyoruz evlatlarımıza da mı acımıyoruz.

Okullarımızın önünde gençlerimizi zehirleyen, internet kafeler, nargile salonları, ganyan bayileri, damsız girilmez lokaller, bizim kanayan yaramız değil mi?

Fakir ve yoksul aileler yetim ve öksüz evlatlar için bir proje istedik mi acaba? Yoksa bunları unutur mu olduk, hissiyatımız mı öldü?

İşsizlik ile alakalı başıboş gezen halkımız ile alakalı projeler üretiyor muyuz acaba?

Hırsızlığın, gasp, dolandırıcılık ve aile şiddeti ile alakalı niçin kalbimiz yanmıyor?

Manevi eğitimi almayan gençlerimiz, sonu nasıl biteceği belli olmayan namus konuları, nasıl çözecekler diye bir çözüm üretebilir mi acaba?

Kur’an eğitiminin ve hafızlık eğitiminin artık parmakla gösterilecek kadar az olduğu bu dönemde nasıl bir yol çizecektir. Bu konu ile alakalı projeler istedik mi acaba?

Ecdadımızı bilmeyen bir nesil yetişiyor bu konuda bir proje istedik mi?

Millet faiz lobisinin pençesine düşmüş çırpınmakta iken çözüm istedik mi?

Burada halk olarak bize düşen bir takım vazifeler bulunmaktadır. Seçeceğimiz yöneticilerden isteklerimiz kişisel olmamalı maddi ve manevi değerlerimizi yükseltecek, hem dünyamızı hem de ahiretimizi mamur edecek, bizleri her yönden iyiye ve hayra ulaştıracak, gençliğimizin maddi manevi bu sorunlarını çözecek, vatanını milletini düşünen, halkını, gençliğimizi, kendi çocukları ve ailesi yerine koyup onların bakımı, beslenmesi, korunması, eğitimi, dünya ve ahiretlerini elde etmelerini sağlayacak projeler üretmelerini istemeliyiz.

Hayırlı işlerin en büyüğünün İslam’a ve Müslümanlara, hizmet etmek ve İslam’ın hükümlerini hayata geçirmek, İslam dışı İnsanlara da adilane davranmak olduğunu bilmeliyiz.

Halk olarak isteklerimizi gözden geçirip ‘‘Nasılsanız öyle yönetilirsiniz’’ hadis-i şerifi gereğince başımızdaki idarecilerin yönlendirilmesinin halk olarak bize bağlı olduğu bilinmeli, istek ve arzularımızı gözden geçirerek Allah ve Resulünün çerçevesinde tercih ve beklentiler içerisinde olmalıyız.

Şuurlu Seçmek Bizden, Muvaffakiyet Allah’tandır.

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın