Sineler Toplu Çarpmadıkça Terör Bitmez | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Sineler Toplu Çarpmadıkça Terör Bitmez


haberyns-25092012bas

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Kavacık Genel Merkez’de Bölge Müdürleriyle beraber haftalık yapılan heyet toplantısına katıldı.

 

Türkiye gündemini meşgul eden terör belasının çözümüne dair açıklamalarda bulundu. Toplantıda “Müminler kardeştir” ışığı altında yapılan toplantının satırbaşları şöyle idi;

 

KAÇ DEFA SECDEYE KAPANDIK?

Terör belası 30 seneyi aşkın süredir Türkiye’yi çepeçevre sarmışken, her gün gencecik fidanlar toprağa düşerken, her gün tuzaklar kurulup sivil halkın canına kastedilirken, Biz Müslümanlar olarak, kaç defa secdeye kapanıp Allah’a yalvardık, kaç gece gözümüzden yaşlar akıtıp bu kanın sona ermesini Mevla’dan istedik.

 

Konuşmasına devam eden Hoca Efendi; evlatlarını doğuya askerliğe gönderen anne ve babaların taşıdığı endişeyi kaçımız yüreğimizden hissettik, o anne ve babanın gece uykuları kaçıp uyuyamazken biz kaçımız uykusuz kaldık. Terör belası uykularımızı kaçırıp o ailelerin derdiyle dertlenmedikten sonra Allah bu belayı ülkemizden def etmez. Toplu çarptıkça sineler hiçbir top sindiremez sözünün inceliğini idrak edip kardeşlik bağlarını güçlendirmemiz bu sorunun yegâne çözümüdür diyerek Hoca Efendi sözlerini tamamladı.

 

Toplantı Bölge Müdürlerinin bölgesindeki eğitim durumlarını anlatmasıyla sona erdi.

Yorum yapın