Şuursuz Muhafazakarlar | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Şuursuz Muhafazakarlar


img_0113

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi katıldığı iftar programında gündemde yer alan konular hakkında çarpıcı tespitlerde bulundu. Ramazan ayının sıcak aylara denk gelmesi münasebetiyle ülkemizde oruç tutan insan sayısının geçen yıla oranla %67’den %50’ye yani %17’lik ciddi bir düşüş yaşandığını bunun çok vahim bir durum olduğunu öte yandan yapılan kamuoyu anketlerinde muhafazakarım diyenlerin sayısında büyük ölçüde artış yaşanmasına atıfta bulunarak batılı ülkelerin Müslümanları ve ibadetlerini şuursuzlaştırma politikalarının büyük ölçüde işe yaradığını söyledi.

 

DOSTSUZ ÜLKE TÜRKİYE

 

Sözlerine gündemdeki olaylara da değinen Hoca Efendi konuşmasını şöyle sürdürdü. Türkiye’nin arap baharı adı altında Ortadoğu da seyreden politikalar karşısında tavrını açık ve net olarak koymalıdır. Gelinen nokta bize apaçık gösteriyor ki Türkiye’nin etrafı kendisine dost gibi gözüken ama ilk fırsatta kuyusunu kazacak ülkeler ile çevrilmiş durumdadır.

 

Mesela bir İran’ı ele alacak olursak tarihi boyunca asla Hristiyan ülkeler ile savaşmamış her defasında Osmanlı veya Müslüman ülkeleri arkasından vurmak suretiyle yaralamıştır. Aynı şekilde Rusya ile dış ticaret hacmimizin rekorlar kırması veya Türkiye’ye doğru turist akımının yaşanması da onları asla ve asla dost yapmayacağının bilincinde olunması lazımdır.

 

Gelinen noktada Başbakanımız ve devlet ricalimizin yapması gereken en büyük çalışma dostumuz gibi gözüken devletlerin aslında dostluktan çok uzak olduğunu benimseyip, bütün Müslümanları şuurlandırarak ortak payda olan İslam çatısı altında toplamaktır.

 

Hoca Efendi devletimizin dış politika çalışması uzlaşma yoluyla değil, İslami olmalıdır diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

Yorum yapın