Tüm Olaylarda Allah'a Yönelmek | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Tüm Olaylarda Allah’a Yönelmek


bas24092012

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi haftalık yapılan Heyet Toplantısına katıldı. Toplantı sonrası açıklamalarda bulundu;

 

Ülkemizde meydana gelen olayları takip ederken iyi inceleyip, teşhisleri doğru koymamız gerekmektedir. Gençliğimizin gidişatı, insanlarımızın içki, faiz, kumar, zina vs. gibi haramlara rahatlıkla yönelmesi, son günlerde artan terör olayları maddi-manevi gidişatımızı buhrana sokmaktadır.

 

İnsanoğlu her türlü kötülüğü, çirkin işleri rahat bir şekilde işlerken başı sıkıştığında, dara düştüğünde Allah’a yönelip yalvarmak, el açıp dua etmek iyi ama Mevla Teâla’ya sadece zorda kaldığımızda değil her anımızda yönelmeliyiz.

 

İyi günde, sağlıkta, maddi imkânlar yerinde olduğumuz andayken her daim el açıp dua etmeli, halimize hamd etmeli, şükretmeliyiz.

 

Mevla bize hiç muhtaç değil iken, bizi düşünüyor ve bizleri rızıklandırıyor ise bize ne oluyor da her daim Mevla’ya muhtaç iken sadece zor günümüzde yöneliyoruz.

 

Rahat, huzurlu, müreffeh bir hayat istiyorsak Mevla ile aramızı iyi tutmalıyız. Her anımızda Allah’a yönelmeliyiz ki, Mevla bizlere ihtiyaçlarımızı fazlı kereminden ikram eylesin.

 

Hep beraber bilerek veya bilmeyerek yapmış olduğumuz hata ve günahlardan dolayı af dileyip, istiğfar etmeli. Tek çarenin Allah’a yönelmek olduğunu unutmamalıyız diyerek Hoca Efendi sözlerini tamamladı.

Yorum yapın