Türkiye Hatibini Seçiyor "Isparta" Etabı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Türkiye Hatibini Seçiyor “Isparta” Etabı


20130127_201702

27 Ocak 2013’de Isparta Kültür Sineme Salonu’nda Fatih Medreseleri tarafında ve Abider Isparta koordinasyonunda gerçekleşen Türkiye Hatibini Seçiyor Isparta Elemeleri, Isparta halkı tarafından büyük ilgi ile karşılandı. Program 18:00’de başladı.

 

Yarışmacı olarak katılan hocalarımız İstanbul’dan Fatih şubesinden Sünnet konusu İle Talha Alanta, Adana Şubesinden Katılan İslam da İnsan konusu İle M. Emin Arslan,  Bölge Müdürlerinden İslam da Ticaret konusu ile Resul Kaynar Hoca ve yine İstanbul Sefaköy şubesinden İslam da Aile konusu ile Kamuran Doğan hoca hazırlamış oldukları konular ile tüm konuklara manevi bir ziyafet verdiler.

 

videotiklaaaa112

 

Oluşturulan Jüri heyetinde ise, Fatih Medreseleri Heyet Kurulundan Yusuf Özkan hoca, Şehri gül Camii İmam Hatibi Ali Keleş Hoca, Isparta Mekke Kur’an Kursu Tashihi Huruf Hocası Eyüp Öztürk hoca, Akoluk Camii imam Hatibi, Mahmut Pazar ve son olarak, Mekke Kursu Hocalarından Hüseyin Arpacı yerleri aldılar.

 

Açılışı Isparta Abider Derneği ve sorumlu hocamız Emre Kahraman yaptıktan sonra programa başlandı. Hocalarımız konularını jüri ve konuklara sundular. Aralarda ise Isparta Abider Derneği kursu küçücük öğrencileri Dua ve şiirleri küçük anlatımları ile geceye imza attılar. Coşkulu dakikaların ardından konuşmacıların puanları toparlanırken, Programa Fatih Medreseleri Genel Başkanı Sayın Masum Bayraktar Hoca Efendi telekonferans yolu ile katılarak konuklara jüri üyelerine ve yarışmacı hocalara iyi dileklerini ve hayır dualarını sunarak tebrik etti.

 

Fatih Medreseleri Ege sorumlusu ve Heyet Kurulu üyelerinden Muhammed Kaynar hoca takdir ve tebrik konuşmalarının ardından Jüri gecenin dereceye giren hocaları ilan etmek üzere Yusuf Özkan Hoca mikrofonu aldı ve ilk üçü sıraladı.

 

Sünnet konusu ile Birinci Talha Alanta hoca, İnsan konusu ile ikinci M. Emin Arslan, İslam da Ticaret konusu ile üçüncü Resul Kaynar hocalar ilk üçü paylaştı.

 

Program Eyüp Öztürk hocanın Kur’an Kerim tilavetinden sonra dereceye giren hocalarımıza ödül takdimi, musafahalar, tebrikler ve teşekkürler ile sona erdi.

 

 

 

1236sd

Yorum yapın