Türkiye Hatibini Seçiyor Konya Etabı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Türkiye Hatibini Seçiyor Konya Etabı


YÜZ ÜSTÜ ÇOK SÜRÜNDÜN AYAĞA KALK KONYA

Ülkemizi kasıp kavuran Türkiye Hatibini Seçiyor heyecanı bu hafta Konya elemeleri ile devam etti.

 

 

videotiklaaaa112

 

 

 

Konya Mevlana Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa Konya halkının ilgisi büyüktü, salonun hınca hınç dolduğu programa protokolün ilgisi gözlerden kaçmadı.

 

Sunuculuğunu Adana ve Konya Bölge Sorumlusu Sadullah Vural Hoca’nın yaptığı program Konya Merkez Hacıveyszade Cami Müezzini Hikmet Tekeli Hoca’nın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

 

Sunucu Sadullah Hoca’nın takdimi ile jüri üyeleri,

 

Konya Taşkent Müftüsü Mustafa Bilgiç Hoca, Konya Meram Baş Vaizi Faruk Seyhan Hoca, Konya Meram Baş Vaizi Mehmet Erşahin Hoca yerlerini aldıktan sonra yarışmacılar sırası ile mikrofona davet edildi.

 

İslam da Tesettür konulu konuşması için Ömer Faruk Göçer Hoca,

 

İslam da Aile konusu ile Muhammed Fatih Bozkurt Hoca,

 

İslam da Ticaret konusu için İbrahim Hakkı Dal Hoca,

 

İnsan konusu ile Ekrem Ölmez Hoca,

 

Sünneti Seniyyeyi anlatan konuşması için Said Bostanoğlu Hoca sırasıyla kürsüdeki yerlerini alıp konularını Konya halkına ve jüri üyelerine arz ettiler.

 

Günün birincisi olarak seçilen İbrahim Hakkı Dal Hoca, İslam da ticareti anlatan konuşmasında;

 

“Günümüz ticaret hayatında insanların birbirlerine verdikleri sözleri çiğnemekte yarış etmeleri son derece tehlikeli bir durumdur. Maddeye esir olan insan yerine, maddeyi peşinden sürükleyen kişilikli insan, işte islam’ın özlediği insan o insandır” dedi.

 

Arada Adana şubemizin minik talebeleri okudukları ayet ve hadis mealleri ile programa renk katarken, Enes Canpolat isimli hafızın okuduğu Çanakkale şiirinin katılımcıları hayli duygulandırdığı görüldü.

 

Bu sırada mikrofona davet edilen Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi kürsüye gelerek, başta ilgisinden dolayı Konya halkına, jüri üyelerine teşekkür ederek,  programın organizatörü Sadullah Vural hoca ve üstün gayret gösteren hizmet ekibine Konya’ya olan inanç ve güvenini yeniden ayağa kaldırdıkları için özel teşekkürlerini ifade etti.

 

Sonrasında jüri kararlarını açıklaması için sahneye davet edilen Taşkent müftüsü Mustafa Bilgiç Hoca Fatih Medreselerini çalışmalarından dolayı tebrik ettikten sonra sonuçları şu şekilde açıkladı.

 

  1. İbrahim Hakkı Dal (İslam da Ticaret)
  2. Muhammed Fatih Bozkurt (İslam da Aile)
  3. Said Bostanoğlu (Sünneti Seniyye)

 

Daha sonra program plaketlerin takdimi ve musafaha ile sona erdi.

 

 

 

111419032013

Yorum yapın