Üzücü Olay İle İlgili Kamuoyuna Duyuru | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Üzücü Olay İle İlgili Kamuoyuna Duyuru


Efendi Hazretlerimizin Hane-i Saadetlerinde vuku bulan üzücü olay ile ilgili kamuoyuna duyurumuzdur.

İhvanımızın Sultanımızı ziyareti sırasında Efendi Hazretlerimizin (k.s.) huzurunda gerçekleşen tatsız bir hadisenin yaşanması ve devamında görüntülerinin servis edilmesi bizleri son derece üzmüştür.

Efendi Hazretlerimizin Huzurunda üzücü olayın gerçekleşmesine sebebiyet veren Muhammed Keskin hocanın sergilemiş olduğu tavır hiçbir zaman Efendi Hazretlerimizin üslubuna uygun olmamıştır. Muhammed Keskin hocanın içerisinde bulunduğu hal ve hareketten dolayı başta Sultanımız ve Sultanımızın ihvanından özür dilemesi en doğru hareketi olacaktır.

Olay anında çekim yapan ihvanımızın görüntüleri bilinçli veya bilinçsiz sosyal medyada yayması uygun olmadığı gibi İslamiyet’i ve güzide camiamızı karalamak için pusuda bekleyen sapkın zihniyetlerin iştahını kabartmıştır.

Değerli ihvanımızın dikkat etmesi gereken husus ise birilerinin hatalarını ortaya çıkartmak için camiamızın karalanmasına fırsat verilmemesidir.

Ülkemizin içerisinde bulunmuş olduğu bu dönemde Ehli Sünnetin kalesi olan cemaatimiz üzerinde onlarca kirli oyun oynanırken Cübbeli Ahmet’in olayın görüntülerini bir takım kişilere olan hırsından iştahla medyaya servis etmesi son derece yanlış bir tutum olduğu gibi camiamıza da zarar vermiştir.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) insanların gaflete düşerek yaptığı hatalarının örtülmesi gerektiğini tavsiye buyururken, Cübbeli Ahmet’in Sultanımızın huzuruna girmesine izin verilmediği için Muhammed Keskin hocanın hakkındaki görüntüleri camiamıza zarar verebileceğini düşünmeden hırsı olduğu kişilere karşı ganimet bulmuşçasına servis etmesi ahlaka uygun bir davranış değildir.

Yaşanan üzücü hadiseden alınması gereken dersler olduğu gibi camiamızın dahilinde ve haricinde gerçekleşen olaylar ile ilgili yapılacak açıklamalarda öncelikle camiamızın hassasiyet ve değerlerinin zarar görmemesi göz önünde bulundurulmalıdır.

Yorum yapın