Yasak Değil Yasal Düzenleme | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Yasak Değil Yasal Düzenleme


Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi hadis dersi sonrası gündemdeki yeni alkol yasasıyla alakalı çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

Bazı İslam karşıtı kesimlerin her zaman ki gibi yapılan bir düzenlemeyi toplumu germek için kullandıklarına dikkat çeken Hoca Efendi; Ortada bir yasaktan ziyade yasal bir düzenleme var. Çığırtkanlığa hiç gerek yok. Olması gereken bir düzenleme geçte olsa yerine getirildi. İnsana ve toplumlara bu kadar zarar veren bir şeyin zaten alanen yapılmaması gerekir. Yasal düzenlemenin de amacı budur dedi.

 

KÖTÜ ÖRNEK OLUYOR

 

Alkolün alenen tüketilmesinin topluma özellikle çocuklarımıza ve gençlerimize kötü örnek olduğuna vurgu yapan Hoca Efendi; Bunu açık açık yapan insanların zararını bile bile insan içinde tüketmelerinin insan hak ve hukukuna aykırı olduğunu bu yüzden Dinimiz İslam’ın içkiyi haram kıldığını unutmamak lazım. İnsanı yaratıcısı olan Allah’tan daha iyi kim tanıyabilir? İnsana şuurunu kaybettiren, iyi ve kötüyü ayırt edemez hale getirten, birçok kazaya, yaralanmalara, hastalıklara ve ölümlere sebebiyet veren, kötülüklerin başı, anası olan içkiyi elbette ki Rabbimiz boş yereyasaklamamıştır dedi.

 

YASA(K) KOYARKEN DİKKAT!

 

Herhangi bir şeyle alakalı yasak koyarken dikkatli ve rikkatli hareket edilmesi gerektiğinin altını çizen Hoca Efendi; İnsana bir şeyi yasaklamadan önce şuurlandırmak gerekir. Verdiği zararla ilgili konferanslar, seminerler, hutbeler düzenlenmeli toplum ikaz edilerek uyandırmalı zemin hazırlanmalıdır. Dikkatlice incelendiğinde bu Rabbimizin bir adetidir. Aksi takdirde kaş yapalım derken göz çıkarmış oluruz. İnsanları daha da o işe yakınlaştırmış oluruz. Hatta o çirkin şeyi savunmaya bile geçerler. Bu da kardan çok zarara sebebiyet verir dedi.

 

 

 

33s2s323s2d3

Yorum yapın