Yeni Bakana Taze Mesaj | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Yeni Bakana Taze Mesaj


Masum Bayraktar Hoca Efendi’den kabine değişikliği değerlendirmesi.

 

Kabinede yapılan değişikliklerin vatanımıza ve milletimize hayırlı olmasını niyaz ediyorum diyen Bayraktar Hoca Efendi; Özellikle yeni Milli Bakanı Nabi Avcıya önemli çağrılarda bulundu.

 

HAFIZLIK SİSTEMİNİN ÖNÜ MUHAKKAK AÇILMALI

 

Bir önceki dönem yürürlüğe giren 4+4+4 Kesintisiz Eğitim Kanunun hafızlığa çok büyük darbe vurduğunu belirten Hoca Efendi; Bakanımızdan bu konuyu tekrar inceleyip gereğini yapmasını bekliyoruz. Eğer bu konuyla alakalı ciddi çalışmalar yapılmaz ise hafızlık yapacak kimseyi bulamayacağız. Kanun güzel incelenmeli. Memleketimizin manevi direkleri olan olmazsa olmazları olan hafızlarımızın ve hafızlık sisteminin önünün muhakkak açılması lazım. Bu hareket Sayın Bakan’a hem dünya da hem de ahirette büyük dönüş sağlar dedi.

 

DEVLET ELİYLE DESTEK ŞART

 

Daha önceki bazı adımların olumlu fakat yeterli olmadığını belirten Hoca Efendi; Medreselerimizde yetişen ve Mele Kanunu kapsamında imamlık ve vaiz olarak resmi görevlere atanan hocalarımızın çok başarılı olduğunu Diyanet İşleri açıkladı.

 

Alınan bu hocaların Müftü ayarında olduğunu ve almaya devam edeceklerini de söylediler. Unutmayalım ki bu hocalar medreselerde yetiştiler. Demek ki, Medreselerde yetişen Hocalarımız kaliteli. Böyle kaliteli din adamlarına hele de böyle bir zamanda gerçekten çok ihtiyaç vardır. Bunun Devletimizin hassaten Sayın Bakanın bu konuya eğilerek medreselerimize resmi bir statü sağlanmalı. Devlet eliyle desteklenmelidir. Bu meseleyi çözmeniz sizin için büyük sorumluluktur dedi.

 

Yorum yapın