11.11.2014 Tarihli Haftalık İstanbul Bölgesel Hocalar Toplantısı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

11.11.2014 Tarihli Haftalık İstanbul Bölgesel Hocalar Toplantısı


Fatih Medreseleri Genel Merkez binasında düzenlenen Haftalık İstanbul Bölgesel Hocalar Toplantısında bu haftada önemli konular istişare edildi.

Bölgesel Hocalar toplantısı öncesinde Genel Başkanımız Masum Bayraktar Hoca Efendi kurs sorumluları ile toplantı yaptı.

Kurs Sorumluları ile özel olarak yapılan toplantının ardından Bölgesel toplantıya geçildi.

Toplantının başlagıcında konuşma yapan Hocamız,

“Camiamızla alakalı ciddi gelişmeler meydana geliyor, her birimizin bir adım daha atması gerekiyor. Eğer geçmişe sahabelerimizin hayatına baktığımızda hep fedakarlık kokuyor, hayatlarında hep fedakarlıklar var. Bizler yeni bir fedakarlıklar yapmayacağız fedakarlıkları onlar yapmışlar ve yaşamışlar. Bizim yapacağımız, belli zevklerimizden, belli eksiklerimizden kendimizi kurtaracağız olgunlukları yakalayacağız, inşallah. Yaptığımız hatalardan mutlak dönmeliyiz ki bu iş olsun.

Mevla Teâlâ birlik beraberlik çerçevesinde yardım ettiğini aşikar bir şekilde gösterdi, gördük.

Olaylar Mevlamızın yardımıyla güzel yerlere giderken bizlerde kendimizi canlı tutarak fedakarlığımızı bu boyutta yaparak eksiklerimizi tamamlamak içinde adım atarsak bu iş tamamlanacak, inşallah.

Biz hep beraber bu işin içindeyiz, duyarsız davranamayız.

Her birimiz birbirimizi bağlıyor, yani birimizin eksiği her birimizi bağlıyor. Aynı şekilde birimizin  mükemmelliği her birimizi bağlıyor.

Kimse benim eksiğimden bir şey olmaz demesin. Senin eksikliğinden dolayı bu iş engelleniyor belkide, bu genç yaşta bizim bu işi başarmamız lazım diyerek tüm eksikliklerin bir an önce düzeltilmesi gerektiğini vurguladı.

Yorum yapın
  1. davut cahit diyorki;

   masum hocam herkez sizin gibi samimi olsa inan çok işler bitecek.ey hocalarımız talebene kendi evladın gibi sarıl. hasanın memetin oğlu görme kendi oğlun gibi davran.biz söz vardır başkasının eşeği kaybolduğu zaman. komşusu eşeği ıstık çalarak ararmış. bilmem anlata bildimmi.

  2. davut koralay diyorki;

   önemli olantoplantıya katılman deyil. önemli olan toplantıda. sana birşeyler anlatılıyor onu uygulaya biliyormusun.

  3. hüseyin sözler diyorki;

   ey hocalar bizler masum hocamız gibi zatlarla bu işi yapamassak.inanın başkalarıyla hiç yapamayız.

  4. derviş devrilmiş diyorki;

   bizler hocamıza deyil nefislerimize kulak veriyoruz. ondan sonra niye yapamıyoruz diyoruz.nefsini dinlersen yabiki olmas. bu nefis allahımıza diklenmiş sen ben kimiz heyyyyyy heyyyyy.unun için hocaya kulak vermeklazım yoksa sen bilirsin.