11 Ocak 2016 Pazar Günü Fatih Medreseleri Genel Merkez Binamızda İstanbul İlini Kapsayan Genel Hocalar Toplantısı Yapıldı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

11 Ocak 2016 Pazar Günü Fatih Medreseleri Genel Merkez Binamızda İstanbul İlini Kapsayan Genel Hocalar Toplantısı Yapıldı


Fatih Medreseleri bünyesindeki tüm Hoca arkadaşlar son derece iştiyaklı ve heyecanlı gözüküyordu. Yapılan çalışmaların, kendi aramızda hasbihal tadında paylaşımı, hem muhabbetimizi hem de vazifelerimize karşı olan gücümüzü katbekat arttırmıştı. Toplantı vesilesiyle bir araya gelen tüm kadromuzun canı gönülden kucaklaşması, bir birimize karşı olan sevgi ve saygımızı son derece kuvvetlendirdi.

Toplantı başladığında bazı arkadaşların konuşmalarından sonra tüm hoca kardeşlerimizin heyecanla beklediği, kadrosunu canı gibi seven, onların yetişmesi için her türlü yollarını açan, bütün hatalarını örten, sınırsız imkânları tüm kardeşlerine sunan Fatih Medreseleri Genel Başkanı muhterem Hocamız konuşmaya çıktılar. Hocamız, her toplantıda olduğu gibi yine çalışma arkadaşlarına sevgi ve muhabbetlerini ilettikten sonra konuşmalarına şu ifadelerle devam etti:

Arkadaşlar, bizler bugüne kadara yaptığımız her çalışmayı tam bir inanç ve itikatla yerine getirdik. Bundan sonra da bu hizmetlerin büyümesi için elimizden gelen en büyük mücadeleyi vereceğimize kesin olarak inanın. Çünkü bizim bu hususta inancımız tam, elhamdülillah!

Medreselerimiz eğitim çalışmalarına mükemmel bir şekilde devam ediyor. Ayrıca bu sene mükemmel bir ilerleme de var elhamdülillah!

Vazifeli Hocalarımızın da ifade ettikleri gibi gerek Efendi Eğitim Kurumları olsun, gerekse Anadolu ve İstanbul’daki kurslarımız olsun büyük başarılara imza atılmıştır. Anlatılan ifadelere bakıldığında özellikle de kız kurslarımızla alakalı ciddi manada başarılar olduğunu görüyoruz. Mevla’m tüm gayretlerinizi ve çalışmalarınızı muhafaza eylesin!

Masum Bayraktar Hoca Efendi konuşmasının devamında;

“Yapılan çalışmalar çok mükemmel, ancak yeterli olmadığını görüyoruz. Bu kadarı yeterli değil! Çünkü biz, tüm Türkiye’ye ve bütün dünyaya oynayacağız Allah’ın izniyle. Bizim hedefimiz budur. Bizler bu işin neresindeyiz? İşin devamında senin gücün yeter mi? Kendini geliştiriyor musun? Yürüdüğümüz zaman yürüyebilecek misin? Koştuğumuz zaman koşabilecek misin?  Yoksa ben beceremem ben gidemem mi diyeceksin? Gençlik zamanında sen kendini geliştirmedikten sonra, gerçekten bu işin önünün açılmasını istemedikten sonra,  işler daha iyi büyüsün arzusu olmadıktan sonra, büyük işler yapalım derdinde olmadıktan sonra sen neyin peşindesin? Ne yapmaya çalışıyorsun? Her birimiz kendimizi geliştirmek zorundayız. Ben her zaman söylüyorum; bize dışarıdan kimse bir şey yapamaz, yapamadı da! Bizim bütün sorunumuz içerde. İçerdeki adam kendini geliştirmiyor. İnat etmiş bir adım ileri gitmiyor. Şunu yap, yapmazsın ne yapacaksın sen kardeş? Yapmış olduğunuz vazifeyi kaliteli bir şekilde yapmazsan, çalışmalarda adım atmazsan, çalışmalara destek vermezsen, varlığını göstermezsen, kaliteni artırmazsan bil ki sen bu işe engel oluyorsun. Kaliteyi arttıran Allah’ın (c.c.) izniyle çok ciddi ilerleyecektir. Eğer sen varlığını göstermezsen, tembellik yaparsan, fark etmeze oynarsan, bir yerlere kaçmaya çalışır veya gevşeklik yaparsan o zaman biz ne yapacağız arkadaşlar?  Sizden ricamız biz bu işi bu kadarla düşünmüyoruz. Bu kadarla yetinmiyoruz. Bizim hedefimiz büyük, düşüncemiz büyük, çalışmamız büyük. Bütün arkadaşlarıma söylüyorum eğer gerçekten beraber gideceksek o zaman insan kendini geliştirmeli. Daha güzel günler göreceğiz, daha da ilerleyeceğiz arkadaşlar. Şunu unutmayın! Bu işin sahibi olmazsanız bu işin sahipleri çıkacak. Bu da çok yakındır. Hazır biz varız Rabbim inşallah bu işi bizimle görsün. Rabbim bu yolda bizim gayretimizi arttırsın inşallah. Çok güzel bir yere geldik, çok önemli bir yere geldik, çok olumlu bir yerdeyiz.  Bu işi iyi yerlere götürmemiz için mücadele şart. Sizleri seviyorum!” buyurarak tüm arkadaşlara yeni bir kan, yeni bir can vererek konuşmalarını tamamladılar.

Sultanımızın İdeallerinde Hocamızla Yürümek Bizden, Muvaffakıyet Allah’tandır

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

 

Yorum yapın