2014 Emri Bil Maruf "Yalova" | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

2014 Emri Bil Maruf “Yalova”


Muhammed Bozkurt Hoca Anlatıyor;

Fatih Medreseleri 2014 yılı Emri bil Maruf Yalova ekibi olarak Yalova Merkez, Altınova, Armutlu Termal Çiftlikköy, Çınarcık, Esenköy ve diğer beldelerinde görevimizi ifa ettik, Elhamdülillah.

Her yıl farklı durumlarla karşılaşıyoruz. Bu yıl tespit ettiğimiz durum halkımızın teveccühü gün geçtikçe artıyor, kıyafetlerimize karşı yüzler artık tebessüm buluyor. İnsanların sempatisinin artması yapılan Emri Bil Marufların ne kadar önemlini olduğunu ortaya çıkarmaktadır.

Görüyoruz ki bazı Beldeler de Medreseler maalesef az ya da hiç yok. Halkımız Kur’an Mekteplerinin açılması konusunda azimli fakat işe sarılan hocaların eksikliği burada da aşikar oluyor.

Camiler dolu fakat gençler hiç yok denecek kadar azınlıkta. Eğilimler maddeden yana olunca maneviyata eğilim yaş ilerlediği zamanlara kalıyor. Yavrularımıza ufak yaşlarda iken maneviyat yüklemesi yerine sürekli oku adam ol! Tabirini “fazla para kazan zengin ol” kavramları üzerinden öğrettiğimiz için maalesef Camiler Medreseler yaşı bir hayli ilerlemiş kişilerle dolu.

Ülkemizin geleceği insanlığın kurtuluşu Allah (c.c.) kitabı ve Peygamber ahlakı ile yetişen bir nesil ile olacaktır. Bunu tefekkür edip rotalarımızı bu minvalde çizmemiz gerekiyor.

Yalova halkına çok teşekkürlerimizi iletiyoruz gittiğimiz her köyde her esnaf bizleri sıkılmadan kırılmadan dinlediler çaysız da bırakmadılar. Rabbim ticaretlerine genişlikler hayırlı evlatlar versin.

Selam ve Dua ile..

Yorum yapın