42 STK Başkanı İle Önemli Görüşmeler Yapıldı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

42 STK Başkanı İle Önemli Görüşmeler Yapıldı


Fatih Medreseleri çıkarmış olduğu senelik çalışma takvimini bir bir hayata geçiriyor. Türkiye genelinde Fatih Medreseleri adı altında faaliyet gösteren 42 STK başkanları ve İstanbul ve Anadolu’daki medrese sorumluları ile feyzi yüksek bir toplantı gerçekleştirildi.

28 Mart 2015 Cumartesi günü Fatih Medreseleri Genel Merkezi’nde sabah namazında bir araya gelen başkanlar ve kurs sorumluları ile namazdan sonra Risale ve Mektubat dersleri yapıldı.

Akabinde kendileri için Kasrı Fatih Konferans salonunda hazırlanan kahvaltıya geçen başkanlar ve kurs sorumluları birbirleri ile muhabbet ettiler.

Sabah saat 10.00’da başlayan toplantıda ilerde yapılacak olan Efendi Hazretlerimizin (k.s.) tanıtım konferansları, medreselerde yapılan çalışmalar, uygulanacak projeler ele alındı.

Diğer yandan başkan ve kurs sorumlusu arkadaşların görüşleri ve problemleri değerlendirildi.

Toplantıda konuşma yapan Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi; “Toplu olarak hep beraber yaptığımız çalışmalarda her zaman başarılı oluruz, elbette bir takım saldırılar ve engellemeler olacaktır. Biz saldıran taraf değil, saldırılan taraftayız. Saldırı varsa bu iyi tarafta çalıştığımızın işaretidir” dedi.

Bu zamana kadar birlik ve beraberlikten taviz vermeden çalıştıklarına vurgu yapan Hoca Efendi; “Biz her zaman birlik ve beraberliğin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Sahiplenmemizi arttıralım, biz çalışmalarımıza bakalım gerisini Allah tamamlar” dedi.

Toplantı sonunda çalışmaların düzenli ve sistemli bir şekilde yürümesi için kurulan genç hocalar kurulu, inceleme kurulu, yazı işleri kurulu, dış işleri kurulu ve disiplin kurullarıyla alakalı bilgiler verildi.

Sistemli bir şekilde yapılan seviye tespit sınavlarının eğitime büyük katkı sağladığını vurgulanırken, hocalarında kalitelerini arttırmaları açısında bu tarz imtihanların devam edeceği mesajı verildi.

Toplantı özellikle Anadolu’dan gelen Hoca arkadaşlarımızın görüş ve taleplerinin dinlenmesi ve yapılan dualar ile sona erdi.

Yorum yapın