Ali Haydar Yazıcı Hoca Manisa Da Sohbet Düzenledi | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Ali Haydar Yazıcı Hoca Manisa Da Sohbet Düzenledi


Fatih Medreseleri Manisa bölge sorumlusu ve Ahlaki Bakış İlim Derneği (ABİDER)  başkanı Ali Haydar Yazıcı Hoca’nın katıldığı Anadolu Gençlik Derneği’nde bir sohbet düzenlendi.

 

Sohbetin akabinde Fatih Medreselerinin İstanbul, Türkiye ve Dünyadaki medrese çalışmaları anlatıldı.

 

FATİH MEDRESELERİN’NİN BAZI ÇALIŞMALARI

Mevla Teala insanları ibadet etmek, dünyayı da ibadet edilecek mekan olarak yarattı. Dünyanın ibadethane, insanların da istenilen bir kul olabilmesi için, Kur’an, Sünnet ve İcma-i ümmet doğrultusunda bütün insanlığa ulaşıp, yaratılış sebeplerini hatırlatıp, mili ve manevi değerlerle süslenmiş, ilim, amel, ihlas ile bezenmiş, bir toplum oluşturma gayesiyle, Efendi Hazretlerimizin çizdiği yolda “Her mahalleye bir kız bir erkek medresesi” açarak Allah’ın yardımı ile muvaffak olmak, ahirette hüsrana uğramamaktır. Böyle bir zamanda Resulullah (s.a.v.)’ın ümmeti, Efendi Hazretlerimizin müridi olduğumuzdan Mevla’ya sonsuz hamd ve şükür ederek, bu cemaat ile her zorluğu başaracağımıza inanmaktır.

 

 1- EĞİTİMDEKİ PROJELERİMİZ

 

a) Aileye yönelik Projeler: Toplumun en küçük birimini oluşturan ailenin bütün fertlerine ulaşabilmek için ev ziyaretleri, yemek davetleri, çocuklar için sevdirme girişimleri (tatlı ifadeler, şeker dağıtma vb.) aileleri bilgilendirme amaçlı mahalle sohbetleri, gençler için ikili diyaloglar ve gençliğe her türlü zararlı alışkanlıkları onlara anlatıp, onları küfür bataklığından çıkarma, yetim ve öksüzlerin elinden tutma faaliyetleridir.

 

b) Resmi Projelerimiz: Muhtar, Öğretmen, İmam, Müezzin, Müftü, Belediye Başkanları, Diyanet İşleri Başkanlığı, Kaymakamlık, Valilik, Millet Vekili, Bakan, Başbakan, Cumhurbaşkanı gibi yetkililerimizle tanışıp, çalışmalarımızı  anlatıp, toplumun zararına olan her türlü konuda kendilerini bilgilendirmektir.

 

2- YEREL PROJELERİMİZ

 

Bulunmuş olduğumuz semtin her mahallesine, ev ve iş yerine ve her türlü faaliyet yapanlarına kendimizi, medreselerimizi ve çalışmalarımızı anlatıp, onları medreselere kazandırmaktır. (Broşür çalışması, Düğün, Sünnet, Cenaze vb. çalışmalarda onlara yardımda bulunmak)

 

3- BÖLGESEL PROJELERİMİZ

 

Bölgenin il ve ilçesinde bulunan mahallelerine bir kız bir erkek medresesi açıp, her ferdine islamiyeti anlatmaktır. (Emri bil Maruf Nehy Anil Münker çalışması ve mahalle sakinlerinden tanınmış kimselerle istişare edilmesi)

 

4- ÜLKE PROJELERİMİZ

 

Her il ve ilçeye temsilcilikler açıp, faaliyetlerimizi tüm dünyaya ulaştırmaktır. Türkiye ve dünya genelinde Kur’an ilimleri alanında uzman ilim adamlarını bir araya getirerek daha hızlı, verimli ve etkili bir şekilde insanlığa, medresenin

ve ufak yaşta eğitimin önemini benimsetip, nasıl daha fazla kişiye ulaşmamız yönünde ortak çalışmalar hususunda toplantı ve seminerler düzenlenmesi.

 

NOT: Evlilik ve Aile Eğitim Merkezi, Pratik Arapça Eğitim Merkezi kurulması, Vakıf eserlerinin gayesine uygun şekilde kullanılması proje çalışmalarımızdandır.

 

 

 

sad4asfadf4af

 

 

Yorum yapın