Abdulhakim Başer Hocamızın Düğün Merasimi | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Abdulhakim Başer Hocamızın Düğün Merasimi


Abdulhakim Başer Hocamızın ve Mahmut Bayraktar’ın kerimesinin düğün merasimi, yoğun bir katılımla gerçekleşti. Sunuculuğunu Osman Bayraktar Hocanın yaptığı düğün merasimi Bursa’da vazife yapan Sami Geniş Hocanın Kur’an tilavetiyle başladı. Teşekkür konuşması için kürsüye gelen Hocalarımızın ardından Fatih Medreselerinde eğitim gören minik talebeler, Peygamber Efendimize (s.a.v.) atfen güzel bir şiir sunumu yaptılar.

 

Tekke Şubesi Müdürü Abdurrahman Kalkan Hoca, Efendi Hazretlerimize (k.s.) ait bir kıssa anlattı. Anlatılan kıssanın verdiği esprili mesaj, salondakilere tebessüm ettirirken ayrıca tefekküre sevk etti.

 

videotiklaaaa1121

 

 

 

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendinin, günün anlam ve önemini anlatan konuşmasının satır başlıkları ise şöyle:

 

Allah’ın Rahmeti…

 

Bugün Allah’ımız (c.c.) bizlere iki ayrı duygu olan hüzün ve mutluluğu yoğun bir şekilde yaşattı. Sabah çok sevdiğimiz bir arkadaşımızın hanımının cenazesini kendi ellerimizle gömdük. Şimdi ise bir Hocamızın düğün merasimini yapıyoruz. Sabah yaşadığımız cenaze olayı ve şimdi tertiplenen düğün merasimi ile kalbimiz buruk bir mutluk içinde. Cemaatte rahmet vardır kavli gereğince yaşadığımız bu iki hadisede de Yüce Mevla’mız bizlere rahmet etti. Allaha sonsuz şükürler olsun ki her iki hadisede de itidali elden bırakmadık. Ve yine şükürler olsun ki cenaze merasimini de düğün merasimini de sünnete uygun bir şekilde gerçekleştirdik. Buradan şunu anlıyoruz, her şey sünnete uygun olduğunda Allah’ın yardımı da gecikmiyor.

 

Düğün ikram ve musafaha ile sona erdi.

 

 

 

Yorum yapın