Almanya Tarihinde Bir İlk Yaşandı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Almanya Tarihinde Bir İlk Yaşandı


ss

Emri Bil Maruf Almanya ekibi hocalarımızdan Heyet Kurulu üyesi Recep Konuk Hoca, Gürkan Ay, Ferhat Özel ve Faruk Konuk eşlik etti.

 

Temaslarına ilk olarak Wusburk şehrinde başladı.  Buradaki özellikle Türk esnafı birebir dolaşılarak hasbihal edildi ve dertleşildi.

 

Konular başlıca gençliğin durumu ve Almanya’daki Müslümanların durumu ile alakalı idi. Bize hiçbir menfaati olmadan (ne maddi ne siyasi) ziyaret edilen insanlar çok memnun olduklarını bildirdiler. Bu ziyaret Almanya tarihinde bir ilk dediler. Sırf Allah rızası için buralara geldiniz. Mevla sayınızı arttırsınlar, dualarında bulundular.

 

Akabinde Karcdat ve Lor Gambach kasabalarına geçildi. Buralarda da gerek Dünya Müslümanları gerek yerli halka İslam’ın güzellikleri anlatıldı ve sohbetler düzenlendi.  Efendi Hazretlerimizin (k.s.) buyurduğu gibi tesirimiz yüksek oldu, inşallah.

 

Son olarak Furankfurt’ta temaslarda bulunuldu. Özellikle Türkiye’den yıllar önce Almanya’ya çalışmaya giden yurtdaşlarımız ile dertleşildi.  Tüm Dünya Müslümanlarıyla hasbihâl edilip, camiamızın tanıtımı yapılmaya çalışıldı.

 

 

Yorum yapın